Ritvars Ļepeškins – četrkārtējs Eiropas junioru čempions ziemas orientēšanās sportā

Madonā noslēgušās šīs sezonas nozīmīgākās orientēšanās sacensības pasaulē. Piecu dienu garumā piecās distancēs par medaļām cīnījās vairāk nekā 200 sportisti no 16 dalībvalstīm. Jau ziņojām, ka sacensības iesākās ar Latvijas uzvaru sprinta distancē un arī sacensību noslēgumā mūsu sportisti guva labus rezultātus. Spraigā konkurencē uzvaru izcīnīja arī Latvijas pārstāvis Ritvars Ļepeškins, kurš par Eiropas junioru čempionu tika kronēts četras reizes.

Ar sprinta distanci un atklātajām sacensībām noslēgušās starptautiskās ziemas orientēšanās sacensības Madonā, pirmo reizi vēsturē Latvijai atnesot četras zelta medaļas Eiropas jauniešu čempionāta ieskaitē. Ritvars Ļepeškins ātrākais izrādījās gan sprinta, vidējā un garajā distancē, gan ar komandas biedriem, Lūkasu Siliņu un Renāru Grasi, izcīnīja uzvaru stafetē. “Sajūtas ļoti labas, protams, arī pats nebiju gaidījis, ka izdosies tik labi nostartēt. Pa vidu bija viena brīvdiena, tad paspējām atjaunoties. Spēki vēl ir, tā kā sezona vēl nav beigusies,” stāsta Ritvars Ļepeškins, orientierists, četru zelta medaļu ieguvējs.

Sacensību direktors, sporta un atpūtas bāzes “Smeceres Sils ” vadītājs Gunārs Ikaunieks: “Bija cerība, ka izdosies izcīnīt kādu uzvaru, bet to, ka spēs uzvarēt visas četras distances, tas tiešām bija pārsteigums. Daudz labu rezultātu – Naurim Raizem 15. vieta garajā distancē, arī šis ir augsts sasniegums, Gustavs Siliņš izcīnija 4. vietu junioru konkurencē, Uģis Beķeris un Gustavs Staņa 5. vietu, meiteņu konkurencē Elīzai Madsenai 10. vieta. Tas vispār augstākais meiteņu sasniegums orientēšanās vēsturē.”

Šie augstie meiteņu rezultāti likuši lielas cerības uz sasniegumiem nākotnē. Orientieriste Elīza Madsena: “Ļoti ceru, ka tā būs. Protams, tagad būs grūtāk, jo paliekam vecākas, jāiet studēt. Ceru, ka gan man, gan pārējām meitenēm no mūsu grupas sanāks noturēties sportā un uzrādīt labus rezultātus. Ar sprinta distanci esmu apmierināta. Protams, žēl, ka netiku sešniekā, viena kļūda man to izmaksāja. Vidējā un garā distance nebija laba visādu traumu dēļ, bet prieks par stafeti, gandrīz uzrādījām labu rezultātu, tikai žēl, ka Elīzei pēdējā etapā saplīsa slēpe. Prieks par sprintu, kur ar Gustavu Staņu uzrādījām labu rezultātu starp elites sportistiem.”

Madonā sacensību sezona nebeidzas. Jau nākamajā nedēļā Smeceres Sila trasē par vietu uz pjedestāla cīnīsies 30 valstu biatlonisti Eiropas junioru čempionātā.