Saldū plāno celt jaunus īres namus, īpaši cerot pievilināt jaunos speciālistus

Šomēnes Saldus novada domes sēdē pieņemts lēmums slēgt līgumu ar SIA "Parme" par jaunu īres namu būvniecību Saldū, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Deputāti pieņēma saistošos noteikumus "Par zemas īres maksas mājokļu izīrēšanas kārtību Saldus novadā", kas nosaka īres dzīvokļu rindas veidošanas principus.

Līgums paredz, ka dzīvokļi tiks izīrēti mājsaimniecībām, kas ir reģistrētas rindā atbilstoši pašvaldību saistošajos noteikumos noteiktajai izīrēšanas kārtībai, tajā skaitā paredzot prioritāro secību noteiktām iedzīvotāju grupām, piemēram, medicīnas, izglītības un inženierzinātņu speciālistiem.

Īres namus plānots būvēt zemes gabalā, kas atrodas Ūdenstorņu ielā 2a, 4 un 6.

Projektā paredzēts uzbūvēt divas trīsstāvu dzīvokļu ēkas ar līdz 24 īres dzīvokļiem. Projekta realizāciju plānots sākt šogad, bet pabeigt gada laikā.

Pašvaldība uzsver, ka dzīvokļi būs pieejami tikai īrei, tos nebūs iespējams iegādāties. Dzīvokļu rindu organizēs pašvaldība, atbilstoši šomēnes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem.

Dzīvokļu īres cena nepārsniegs 5 eiro/kvadrātmetrā (m²), bet dzīvokļu vidējā platība plānota ap 50 m².

SIA "Parme" dzīvokļu ēku būvniecības projektu plāno realizēt ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Parme" pēdējos trīs gados nav bijis apgrozījuma. Uzņēmums dibināts 2002.gadā. 97,09% uzņēmuma kapitāldaļu pieder AS "Conrad Holding Group", savukārt 2,91% - Irinai Patrašanu, kura norādīta arī kā "Conrad Holding Group" patiesā labuma guvēja.

Šā gada sākumā uzņēmumam bija Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds 2027 eiro.


Foto: Freepik