Saprast un atbalstīt. Latvijas Ārstu biedrība uzsāk akciju

Neuzticēšanās mediķiem, medicīnas personāla pārslodze, pacientu neizpratne un iztrūkstošās zināšanas par veselības pratību ir vien daži no faktoriem, kas mudina domāt par ārstu un pacientu saskarsmes uzlabošanu. No šodienas Latvijas Ārstu biedrība uzsāk akciju “Saprast un atbalstīt”. Tās mērķis ir veicināt un uzlabot pacientu un ārstu sadarbību un sekmēt veiksmīgu veselības aprūpes procesu.

Veselības aprūpes jomā arvien biežāk rodas dažāda veida domstarpības starp medicīnas darbiniekiem un pacientiem. Lai veiktu uzlabojumus abu pušu komunikācijā, Latvijas Ārstu biedrība akcijā “Saprast un atbalstīt” vēlas noskaidrot, kāda ir pacientu un arī medicīnas darbinieku līdzšinējā pieredze. Ģimenes ārste, Latvijas Ārstu biedrības prezidente, Ilze Aizsilniece: “Daudz ir dzirdēts par slikto. Par sliktajiem piemēriem, bet ne vienmēr ar slikto var mainīt un radīt citu situāciju. Visā pedagoģijā mēs zinām, ka labie piemēri ir tie, kas strādā daudz labāk. Mēs gribam ar labajiem piemēriem parādīt, kā var darīt citādi gan mediķiem, bet arī pacientiem.” 

Latvijas Ārstu biedrība ir izveidojusi interneta vietni “www.saprastunatbalstit.lv”, kur personas var dalīties savos pieredzes stāstos. Ilze Aizsilniece gan norāda, lai arī galvenokārt iedzīvotājus un ārstus aicina dalīties situācijās, kad sapratne un atbalsts ir veicinājis pozitīvu rezultātu pacientu un medicīnas darbinieka komunikācijā, interneta vietnē iespējams dalīties arī ar ne tik pozitīvo pieredzi, kā arī ar padomiem. Aizsilniece: “Pacientu problēmas pieaug daudzu faktoru dēļ. Ārstu un visu citu mediķu noslodze un pārslodze pieaug, tāpēc mums ir jābūt spējīgiem vēl vairāk ieklausīties, prast arī sadzirdēt vienam otru tādā skrējienā un nogurumā. Atcerēties, ka mēs visi esam cilvēki. Mēs arī pārdomājam vēl vairāk virzīt jautājumu par komunikācijas prasmes apmācību visās līdzdiploma apmācībās. Kā arī par to, kā šo komunikācijas prasmi uzlabot tiem, kuri jau strādā veselības aprūpē.” 

Latvijas Ārstu biedrība aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem. Akcija norisināsies līdz vasarai, lai varētu izvērtēt pacientu un ārstu pieredzi vairāku mēnešu garumā, apkopotā informācija noderēs, lai strādātu pie nepieciešamajiem uzlabojumiem. Foto: Freepik; ilustratīvs