Sasaukta ārkārtas domes sēde par Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietnieka Bojāra atbrīvošanu no amata

Pirmdien plkst.17 sasaukta Mārupes novada domes ārkārtas sēde, kurā skatīs jautājumu par Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Mārtiņa Bojāra (ZZS) atbrīvošanu no amata, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Uva Bērziņa, šodien pašvaldībā tika saņemts septiņu Mārupes novada pašvaldības domes deputātu Ilzes Bērziņas (LA), Jāņa Kazaka (LA), Normunda Orleāna (JV), Aivara Osīša (LA), Andra Puides (NA), Gunta Ruska (LA) un Oļega Sorokina (NA) parakstīts iesniegums ar lūgumu Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājam sasaukt Mārupes novada pašvaldības domes ārkārtas sēdi lai, pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām", lemtu par Bojāra atbrīvošanu no Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka amata pienākumu pildīšanas.

Par pamatu Bojāra atbrīvošanai tiek minēts tas, ka viņš veicis darbības nolūkā leģitimizēt iepriekš prokuratūras apšaubīto būvvaldes lēmumu izsniegt būvatļauju rindu mājas celtniecībai Kantora ielā 115/117, tiešā dižozola, kuru pagājušajā nedēļā nocirta, tuvumā, kā arī tas, ka lēmumam tika noteikts ierobežotas pieejamības informācijas statuss.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, šogad vasarā, cenšoties glābt dižozolu, Ģenerālprokuratūra vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu saistībā ar Mārupes novada pašvaldības lēmumu izsniegt būvatļauju minētā projekta rindu māju būvniecībai.

29.jūlijā Ģenerālprokuratūras prokurors vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem lietā par Mārupes novada būvvaldes prettiesiski izdotajām būvatļaujām - Mārupes novada dome ar savu lēmumu atjaunojusi prettiesiski izdotu būvatļauju darbību. Tiesā pieteikums patlaban nav izskatīts.

Mārupes rindu māju būvlaukumā, kurā nozāģēts dižozols, būvnieki neesot bijuši kopš 12.aprīļa, kad projektam anulēta būvatļauja, aģentūrai LETA piektdien sacīja projekta "Dižozolu nami" attīstītāja un būvuzņēmēja SIA "Zeninvest" līdzīpašnieks un valdes loceklis Oskars Kalniņš.

Jau ziņots, ka pagājušajā trešdienā Mārupes novada pašvaldības policija saņēma informāciju par iespējamu prettiesisku rīcību, nozāģējot valsts nozīmes aizsargājamu dižozolu Kantora ielā.

Nozāģētā dižozola tuvumā noris rindu māju projekta "Dižozolu nami" būvdarbi.

Valsts policija pārkvalificēja kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju iznīcināšanu vai bojāšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Par to var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.


Foto: Paula Čurkste/LETA