Situācija Daugavpilī kopš plūdu riska brīdinājuma izsludināšanas nav mainījusies

Kopš ceturtdien Daugavpilī tika izsludināts oranžais plūdu riska brīdinājums, situācija nav mainījusies, taču jau šovakar iespējama ūdens līmeņa pazemināšanās, aģentūrai LETA pastāstīja Daugavpils domes izpilddirektora vietnieks Kārlis Rasis.

Ceturtdien Daugavas ūdens līmenis Daugavpilī bija sasniedzis 7,51 metru virs stacijas nulles atzīmes, līdz ar to pilsētā tika izsludināts oranžais brīdinājums par potenciālajiem plūdiem.

"Situācija nav mainījusies un brīdinājums joprojām spēkā. Šobrīd ūdens līmenis pēc faktiskās situācijas sasniedz 7,54 metrus, bet tuvākajā laikā gaidām ūdens līmeņa pazemināšanos," norādīja Rasis.

Patlaban apdraudējums cilvēku dzīvībai un mājām nepastāv, kā arī iedzīvotāju evakuācija nav bijusi nepieciešama. 

"Pacēlies arī gruntsūdeņu līmenis un pārplūst dažas akas privātajā sektorā," piebilda Rasis.

Tāpat pilsētā joprojām slēgts viens Nometņu ielas posms.

Rasis sliecas uzskatīt, ka jau šovakar ūdens līmenim varētu sākt kristies. "Sestdien jau tiešām vajadzētu samazināties," piebilda amatpersona.

Oranžais brīdinājums nozīmē: esi gatavs pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Pašvaldības dienesti dežurē diennakts režīmā. Pašvaldības policija iekļāva patrulēšanas maršrutos visas par potenciāli bīstamās atzītās vietas un regulāri informē par apsekošanas rezultātiem civilaizsardzības organizatoru, komunālos dienestus un pašvaldības vadību. Gadījumā, ja tiks konstatēts, ka kaut kur novērojami applūšanas draudi, atbildīgie dienesti nekavējoties reaģēs un veiks visus nepieciešamos pasākumus.

Savukārt sarkanais brīdinājums izsludināms, ūdens līmenim sasniedzot 8,8 metrus virs nulles atzīmes. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, tik augsts ūdens līmenis Daugavpils teritorijā nav gaidāms.

Jaunākie Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka ūdens līmeņa kāpums Daugavā Latvijas teritorijā sarucis līdz 3-8 centimetriem diennaktī, Baltkrievijā ūdens līmenis jau pazeminās. Tuvākajās dienās arī Latvijā ūdens līmenis Daugavā sāks pazemināties, palienes būs applūdušas vēl ilgi.


Foto: Ivars Soikāns/LETA