Sodiem par vardarbību pret dzīvniekiem jābūt bargākiem

Daudzviet pasaulē 4. oktobrī atzīmē Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu. Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina par lietām, ko nepieciešams atcerēties ne tikai šodien, bet arī ikdienā. Arī dzīvniekiem – tāpat kā cilvēkiem – gribas būt paēdušiem, siltumā, tikt aprūpētiem un apmīļotiem. Kamēr liela daļa sabiedrības rūpējas par dzīvniekiem, joprojām dzīvnieku aizsardzībā ir arī daudz problēmu un nesakārtotu jautājumu. 

Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis: “Lai virzītos tālāk uz priekšu dzīvnieku aizsardzības jautājumos, es gribētu teikt, ka likumdevējam noteikti vajadzētu tomēr pastiprināt šo atbildību par tiem pārkāpumiem, kuri tiek izdarīti. Bieži izdarīti. Mēs arī medijos par tiem dzirdam – nodarot dzīvniekiem kaitējumu. Gan fizisku, ciešanas, spīdzinot, nogalinot viņus. Šiem sodiem, šai bardzībai jābūt daudz lielākai.”

Latvijas Veterinārārstu biedrībā norāda, ir problēmas kas nav atrisinātas gadu gadiem. Tai skaitā nelegāla dzīvnieku pavairošana, kuriem ir lielāks risks saslimt vai jau piedzimt saslimušiem.  Tāpat joprojām ir daudz dzīvnieku, kuri nonāk patversmēs, arī atkārtoti. “Es gribētu arī aicināt tos, kuri nodrošina likuma izpildi, izpildvara, pašvaldības, arī Pārtikas veterināro dienestu, atcerēties, ka tieši parlaments jums ir devis šīs iespējas kontrolēt situāciju. Es aicinātu izmantot šīs iespējas. Jo tieši pašvaldību ziņā ir nodrošināt un rūpēties par to, lai šie dzīvnieku aizsardzības jautājumi un dzīvnieku labturības jautājumi būtu sakārtoti.” 

Svarīgi ir domāt par cēloņiem, ne tikai seku novēršanu, lai arī nākotnē sabiedrība spētu rūpēties un atbildīgi izturēties pret dzīvniekiem, norāda Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšsēdētājs. 


Foto: Freepik; ilustratīvs