“Solis” Valmierā piedāvā jēgpilni pavadītu laiku

Atklāts pašā šī gada sākumā, savu pirmo darba mēnesi Valmierā aizvadījis daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “Solis”, kas strādā ar pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāla rakstura traucējumiem. Ik rītu tā durvis ver vairāk nekā 20 klientu, lai pavadītu dienu dažādās nodarbībās, kas ir ne tikai izklaidējošas, bet pats galvenais - izglītojošas un attīstošas. Kā stāsta sociālo pakalpojumu centra vadītāja Ina Miķelsone, tas ir galvenais nosacījums, plānojot darbus. “Mēs nepiedāvājam pakalpojumu, kur cilvēks vienkārši atnāk pakrāsot krāsojamo grāmatu vai tāpat vien padziedāt dziesmas. Ņemot vērā šo pakalpojumu būtību, mēs gribam mācīt cilvēkiem dažādas prasmes, mācīt socializēties, mācīt ko nozīmē būt nodarbinātam un strādāt.” 

Centra apmeklētājiem ir iespēja gan iesaistīties dažādās darbnīcās, gan kopīgi gatavot sev maltītes, tāpat arī dienas gaitā atpūsties vai spēlēt galda spēles. Visi kopā iemācījušies liet papīru un izgatavot ne tikai dekoratīvas, bet arī praktiski noderīgas lietas no papīra masas - krāsainajās figūriņās iestrādātas puķu un dārzeņu sēklas, kas aplaistītas uzdīgs un priecēs dāvanas saņēmēju. Tāpat šūšanas darbnīcā gatavo tautastērpu un apavu maisiņus vienam no vietējiem deju kolektīviem, darbā tiek likta izšūšanas mašīna. Arī kokapstrādes darbnīcā top neparasti un ikdienā noderīgi darinājumi.Cilvēki šeit patiešām iegūst gan jaunus draugus, gan jaunas prasmes, un es neatceros nevienu, kas no rīta nāktu uz centru ar drūmu seju. Ja nu vienīgi ir kāda bēdiņa no rīta gadījusies, tad mēdz būt drūms vaigs, bet dienas laikā smaids atkal sejā parādās,” novērojumos dalās Miķelsone.

Centra atklāšanas pasākumā vadītāja atklāja vienu no mērķiem - darbnīcās tapušās lietas piedāvāt iegādāties tiem, kas vēlas atbalstīt “Soļa” darbību. Nu jau tas izdevies, ikviens interesents aicināts paviesoties centrā, un, ja kas iepaticies no oriģinālajiem darinājumiem, tos pret ziedojumu iespējams iegūt savā īpašumā. Miķelsone atzīst, ka tas būs noderīgs atbalsts turpmākajam darbam. “Pakalpojumu saviem iedzīvotājiem apmaksā Valmieras novada pašvaldība saskaņā ar noslēgto līgumu, bet skaidrs, ka visu organizāciju, iestāžu budžeti ir ļoti ierobežoti. Lai mēs varētu pilnvērtīgi darboties un radīt arvien jaunus produktus, protams, vajadzības ir ārkārtīgi lielas - audumi, kokmateriāli, visas lietas, ko vēlamies.” 

Paredzams, ka pavasara brīvdienās sociālo pakalpojumu centrā būs arī vairāk bērnu, jo ģimenēm aktuāls būs dienas centra piedāvājums tieši bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Tāpat jāatgādina, ka “Solī” pieejami sociālās rehabilitācijas pakalpojumi kā bērniem, tā pieaugušajiem. Lai kļūtu par centra klientu, vispirms jāvēršas novada Sociālajā dienestā.
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023