Talsu kinoteātra jubileja rada bērnības nostaļģiju

Šogad Talsu kinoteātrim aprit 60. Lai gan gadu tam paliek vairāk, tas nevis noveco, bet kļūst jaunāks un atgūst otro elpu – rādot filmas ar jaunu tehniku renovētās telpās un kļūstot par laikmetīgās mākslas izstāžu zāli. Tomēr daļai cilvēku ir nostaļgija pēc senajām kino telpām, un šobrīd bērnības atmiņas viņi var izjust kino jubilejai veltītajā instalācijā.

Šobrīd kinoteātris ir gaišs, turklāt darbojas ne tikai kā kino, bet arī mākslas telpa. Pirms dažiem gadiem tas bija tumšāks ar senām padomju laika mēbelēm un kino skatīšanās bija krietni citādāka. Šāds kinoteātris ļoti patika jaunajam režisoram Rūdolfam Mingam, tāpēc savu sajūtu viņš saglabāja īpašā maketā, ko pirms gada uzdāvināja Talsu kinoteātrim.

Senās zāles makets pārtapis mākslinieka Kriša Salmaņa instalācijā, kas lielākoties veidota no kino projekcijas telpā atrastajiem senajiem materiāliem. Apmeklētāji atzīst, ka sākotnēji, instalāciju ieraugot, bijis mulstums.

Mākslinieks radījis ne tikai instalāciju ar Rūdolfa Minga maketu, bet arī radījis viņam pieminekli. Lai gan pats nekad dzīvē jauno režisoru nav saticis. Māksliniekam leģendu joprojām izdodas turēt dzīvu, jo pats Rūdolfs Mings uz atklāšanu neieradās. Bet kino jubilejai veltītā instalācija būs apskatāma trīs mēnešus, un tiks iedarbināta pirms katra filmas seansa.