Terehovā pēc aizturēšanām trūkst muitas darbinieku

Izmeklējošās darbības Terehovā notika naktī no ceturtdienas uz piektdienu. Muitas kontrolpunkta vadībai arī šobrīd nav informācijas, kuri darbinieki uz maiņu neieradīsies.

“Ņemot vērā šo pēdējo situāciju, kas notikusi, darbinieku palicis daudz, daudz mazāk. Mēs, ņemot vērā iekšējos resursus, saplānojām, lai būtu vienmērīgi pa visām maiņām. Un tad ņēmām darbiniekus arī no citiem posteņiem. Šobrīd no tiem ir papildus astoņi darbinieki norotēti,” saka Terehovas muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs Aivars Šarkovskis.

Vienā maiņā būtu jāstrādā 20 darbiniekiem. Pandēmijas jeb darbinieku slimošanas dēļ jau iepriekš augusi noslodze vienā maiņā, spējot nodrošināt vien 14-16 darbiniekus. Taču kritiskais skaits ir 12. Un, piemēram, šodien nav pat šo 12.

Aivars Šarkovskis: “Tas ir pats minimālais skaits, lai nodrošinātu minimālās noteiktās funkcijas. Ja ir mazāk, tā ir krīzes situācija. Krīzes situācija bija tieši tajā nakts maiņā, kad darbinieki tika aizturēti. Uz to brīdi bija ļoti maz darbinieku, kas varēja nodrošināt darbu. Vispār mums bija apturēta posta kustība, plūsma uz apmēram 12 stundām.”

Terehova gaida papildspēkus arī no Rīgas. Viņi gan būšot jāapmāca. Arī Aivars Šarkovskis virsuzrauga amatā Terehovā strādā tikai kopš marta.

“Protams, ir bijušas problēmas. Vienīgi šīs problēmas nav tādas, kuras es kā posteņa priekšnieks varu novērst. Kas šeit ir noticis, par to es varu pateikt vienā teikumā - kas ir noticis, tam tā bija jānotiek,” pauž Aivars Šarkovskis, Terehovas muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs.

Viņš uzteic operatīvo darbību veicējus un saista to ar Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējas drošības pārvaldes izveidi pirms diviem gadiem. Arī tālbraucēji-šoferi par pagājušās nedēļas notikumiem dzirdējuši, tomēr muitas darbiniekus nesteidz pelt.

Aivars Šarkovskis vēl lēš, ka lielākā daļa Terehovas muitas kontrolpunkta darbinieku ir Ludzas un Rēzeknes iedzīvotāji.

Antons no Makašāniem saka: “Man jau tā ir sagadījies, ka trīs bijušie skolēni ir bijuši muitnieki. Viņi lielākoties ir aizgājuši, nav izturējuši. Tā situācija ir tāda, ka, ja prot dalīties ar to laupījumu, tad var strādāt. Ja neprot, tad ir jāiet prom.”

“Nedomāju, ka tā ir tikai Krievijas robeža, ko vajadzētu kontrolēt, ja tā godīgi. Tur taču noteikti ir tās visas iekārtas, tās video... es pat nezinu. Es domāju, ka viņus jāpieskata,” bilst Ilga no Rīgas.

“Biežāk tā vajadzētu viņus kratīt riktīgi. Citādi viņi laiž kontrobandu cauri, pelna lielo rubli un dzīvo cepuri kuldami,” atzīst ludzēnietis Kārlis.


Foto: unsplash.com