Tērvetes dabas parkā turpinās vētras seku likvidēšana

Kopš brīža, kad postošā vētra Tērvetes dabas parkā aplauza slaidās priedes, lazdas un citus kokus, pagājuši gandrīz divi mēneši. Parka takas jau ir sakārtotas un pieejamas apmeklētājiem. Tomēr darāmā vairāk nekā 80 hektārus plašajā parka teritorijā vēl ir daudz. Šodien vētras seku likvidēšanā dabas parkā piedalījās Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas studenti, kuriem tā vienlaikus bija arī mācību stunda.

Topošajiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vada komandieriem zāģēšanas prasmes esot arī mācību programmā, tomēr šoreiz tās netikšot vērtētas, bet noteikti tikšot izanalizētas. VUGD Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas lektors Normunds Dārznieks: “Speciāla vērtēšana nebūs. Viņiem tās zināšanas ir ļoti minimālas. Mēs vienkārši sanāksim kopā tad, kad tie darbi beigsies, paanalizēsim, kā bija, ko piedzīvoja, ko redzēja. Bija viegli vai smagi .”

Kā ReTV atzīst uzrunātie studenti, vairumam pieredze šādā darbā esot niecīga, tomēr šāda nodarbība esot patīkama, jo tai ir arī pievienotā vērtība. “Protams, ka motivācija ir lielāka, atbraucot palīdzēt Tērvetes dabas parkam. Šeit bieži vien bērni brauc ekskursijās. Es arī bērnībā esmu braucis uz šejieni. Pirmās sajūtas ir foršas. Prieks palīdzēt Tērvetei novērst vētras bojājumus,” saka topošais vada komandieris Roberts Cīrulis.

Par palīgiem priecājas arī dabas parkā. Neraugoties uz to, ka pirms divām nedēļām parks atkal vēris durvis apmeklētājiem un uz parka takām atrasties esot droši, darāmā vēl ir ļoti daudz. Tērvetes dabas parka informācijas centra vadītāja Lilita Kauste: “No tematiskās parka daļas, ko saucam par Sprīdīša zemi, ir izvestas 150 transporta vienības ar baļkiem, kas tika sagāzti vētras laikā. Vēl mums ir otra tematiskā parka daļa, kas ir Kurbada zeme, kas joprojām tiek kopta, vākta, kur joprojām tiek veikti mežizstrādes darbi.”

Pagājušajā nedēļā parka sakopšanā piedalījušies ugunsdzēsēji. Iespējams, šeit vēlreiz atgriezīsies arī koledžas studenti. Tiek lēsts, ka vētras seku likvidēšana vairāk nekā 80 hektārus lielajā parkā lgs vismaz līdz nākamā gada pavasarim.


#SIF_MAF2023