Tumē vecā fermā izveidots tūrisma objekts

Tumenieks Intars Pavlovičs no garajiem padomju gadiem atceras ļoti maz, jo tolaik bija tikai sākumskolas skolnieks.Tomēr, viņaprāt,tie ir jāiepazīst, lai spētu novērtēt šodienas dzīvi. Piecpadsmit gadu laikā Intars kādreizējā kolhoza fermā izveidojis ''Retro fermu'', kurā rindojas senās automašīnas, tā laika sadzīves, biroja tehnika un citas lietas. Šogad ''Retro ferma'' kļuvusi par vienu no Tukuma novada tūrisma objektiem.

Kādreiz šajā vietā, tikai dažus kilometrus aiz Tukuma pilsētas, bijusi cūku ferma kurā Intara vecmāmiņa strādājusi par cūkkopi.Tagad te saimnieko Intars, kurš vēloties iepazīt un saglabāt liecības par garajiem padomju gadiem, izveidojis šeit ''Retro fermu''. Kā ReTV Ziņām stāsta pats ''Retro fermas'' saimnieks Intars Pavlovičs: “Tas viss sākās 2007. gadā. Pie mājas Tumē stāvēja kāda padomju laikā ražota ''Ņiva'', un izdomājām, ka pašiem arī vajag. Pirmais, kas portālā''SS'' trāpijās, bija zapiņš. Uz Bausku braucām viņam pakaļ un pa 80 latiem nopirkām, un tā tā slimība arī sākās.”

Auto bijis varen niķīgs, un tāds ir joprojām. Tomēr līdz mājām tikuši saviem spēkiem, un vēl joprojām tas  spēj ripot pa sniegoto ceļu. Zaporožeci Intara dzīvē ienākuši uz palikšanu. Viņš ir ZAZ kluba vadītājs, un ar tiem apceļotas dažādas valstis, bet Retro fermā par senajiem laikiem atgādina arī motocikli, velosipēdi kā arī  dažāda sadzīves tehnika un priekšmeti. Tā esot iespēja salīdzināt dzīvi šodien un toreiz.

Šogad ''Retro ferma'' kļuvusi par tūrisma objektu.No apmeklētājiem, kuri šos laikus paši piedzīvojuši Intars iegūst stāstus, ko nodod tiem, kuriem izbrīnu raisa teju ikviens sadzīves priekšmets.Ieceru kā tūrisma objektu attīstīt esot daudz, bet par biznesa projektu gan tas, visticamāk, nekad nekļūšot.


Foto: ReTV