Ugunsgrēks izposta Iecavas tirgu

Vakar vakarā postošs ugunsgrēks izcēlies Bauskas novada Iecavas tirgus laukumā. Ugunsgrēkā pilnībā nopostīti četri kioski un transformatora ēka.

Vakar vakarā Iecavas centru klāja pamatīgs dūmu mākonis un gaisā cēlās liesmu mēles. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz Iecavas tirgu, kur bija izcēlusies ugunsnelaime, saņēma plkst. 20.56. VUGD pārstāvis Raivis Pužulis saka: “Degšana blīvi sabūvētos kioskos 150 m2, arī transformatora ēkā 25 m2. Kopumā iesaistīti četri pamatautomobuļi un spectehnika – autokāpnes.”

Vienā no degošajiem kioskiem glabājusies arī pirotehnika, tāpēc cauri liesmām ik pa brīdim esot bijuši dzirdami arī sprādzieniem līdzīgi trokšņi. Kā ReTV norāda VUGD, pirmā ugunsdzēsēju brigāde ieradusies četras minūtes pēc izsaukuma saņemšanas. Pužulis: “Protams, notikumā bija apgrūtināta piekļūšana, jo tur bija jau pulcējušies iedzīvotāji, kas arī sagādāja apgrūtinājumu piekļūt šai vietai. Bija konsatēts, ka deg transformatora ēka. Līdz ar to ūdens izmantošana sākotnējā stadijā nebija iespējama, un spēki tika virzīti uz blakus esošo ēku aizsardzību.”

Pēc trīs stundu darba ugunsgrēku izdevās likvidēt. Kā skaidro glābšanas dienestā, viens no iespējamajiem ugunsgrēka iemesliem varētu būt neuzmanīga apiešanās ar uguni. Ugunsgrēkā pilnībā nodeguši četri kioski ar visām tur esošajām mantām, un, kā skaidro tirgus apsaimniekotājs, pašvaldības kapitālsabiedrība “Dzīvokļu komunālā saimniecība”, nodegušie kioski bijuši iznomāti uzņēmējiem, bet zaudējumi vēl neesot aplēsti. “Saskaņā ar statūtiem, konsultējoties ar kapitāldaļu turētāju, domāsim par tālāko tirgus attīstību. Vai kaut ko būvēs no jauna, vai veiks kādu rekonstrukciju. Tirgus darbojas tik un tā, jo nav jau visi kioski nodeguši,” saka SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība” valdes loceklis Andris Kalvāns.

Valsts policijā par notikušo ugunsgrēku sākta izmeklēšana, bet VUGD aicina iedzīvotājus nekad netuvoties ugunsgrēka vietai.Foto: VUGD