Vai laime ir tepat?

Iestudējums “Pa laimes lāča pēdām” Daugavpils teātrī iezīmē diezgan tipisku mūsdienu Latvijas ainu. Tas ir stāsts par nelielu lauku ciematu, kurā dzīvo vairs tikai sievietes, kamēr visi vīrieši ir devušies strādāt uz ārzemēm. Šīs izrādes dramaturģiju pēc Andreja Upīša stāsta “Sūnu ciema zēni” motīviem veidojusi Monika Zīle. Kamēr bērniem radītajā stāstā laimi meklēt dodas zēni, Daugavpils teātra izrādē pieaugušajiem laimes meklējumos dodas trīs dāmas un viens kungs. 

Raidījuma “Aizkulisēs” vadītājas Nikija Krivāne un Laura Jansone šoreiz izzinās, kur slēpjas laime un kas tad atrodas aiz milzīgā Daugavpils teātra priekškara. Savukārt izrādes režisors Oļegs Šapošņikovs atklās noslēpumu par to, uz kurieni laimes meklējumos dodas Sūnu ciema dāmas un kāpēc ciemata iedzīvotāji uzskata, ka sens čigānu lāsts ir pie vainas visām ciemata likstām un nelaimēm. Laura Jansone teātra aizkulisēs tiksies ar izrāžu vadītāju, sekos  līdzi tam, lai mikrofoni būtu uzlādēti, aktieriem fizūras sagatavotas un grims kārtībā. 

Izrādē līdz ar izcilajiem Daugavpils teātra aktieriem uz skatuves kāpj arī Ilona Bagele, Jānis Jarāns, Atis ieviņš, Dainis Skutelis un Alise May. Īpaši ir izrādes tērpi, kas radīti vēl pandēmijas laikā. To tapšanai izmantots viss, kas nu tolaik bija pieejams. Izrādās, pat izolācijas lenta var būt izcils materiāls zābakiem vai kādai kleitai. Bet par to plašāk raidījumā “Aizkulisēs”.


Raidījums “Aizkulisēs” kanālā ReTV svētdienās pulksten 21.00!