Valkas novadā nakts “Mamutu medības”

Tumsā un aukstumā, taču ar pozitīvu noskaņojumu un sportiskā garā jau divdesmito reizi aizvadītas “Mamutu medības” – sacensības, kurās komandām, šoreiz orientējoties Valkas novadā, bija jāpilda dažādi un pat ekstrēmi uzdevumi. Līdzi dalībniekiem nakts piedzīvojumā devās arī ReTV.

Līdz ar starta šāvienu deviņos vakarā vairāk nekā divdesmit komandas dodas orientēties Kārķu pagasta apkaimē. Katrai komandai līdzi ir karte, jo ceļā viņus sagaida 16 dažādi uzdevumi, kas saistīti ar dabas stihijām – uguni, zemi, gaisu un ūdeni. Sacensību “Mamutu medību 2023” galvenā koardinatore Laura Kaļāne stāsta: “Šogad tāds viens no jaudīgākajiem uzdevumiem būs nobrauciens pāri Kārķu karjeram. Tas būs tiešām iespaidīgs, ātrs, pati arī šodien izmēģināju. Komandām astoņu minūšu laikā jāpaveic uzdevums, kuru sagtavojuši tiesneši.”

Finišā jāatgriežas līdz sešiem rītā, kopā kājām mērojot aptuveni 25 kilometrus, taču ReTV filmēšanas grupu pa dažiem uzdevumu punktiem laipni ar apvidus automašīnu izvadā organizatori.  

Tā kā šajās sacensībās vērtē ne tikai iegūtos punktus, bet arī laiku, dalībniekus uzrunājam vēl pirms starta došanas. “Prieka pēc savācāmies ar draugiem. Fantastiski, kur vēl labāk kā nelielu sacensību garu, izskriet ārā svaigā gaisā. Saprotu, ka sarūpēti interesanti uzdevumi, iepriekšējā pieredze ir bijusi,” stāsta komandas “Post kovid mutanti” dalībnieks, limbažnieks Aleksis.

Atšķirīgi ne tikai komandu nosaukumi un tērpi, bet arī pieredze. Satiekam ilggadējus dalībniekus, arī tos, kuriem ir neliela nojausma par to, ko tuvākajās deviņās stundās sagaidīt. Komandas “Team 79 – 96” dalībnieks, siguldietis Mareks: “Šajās sacensībās esam pavisam nevainīgi. Šī mums ir pirmā reize.”

Iepriekš “Mamutu medības” norisinājušās vairāku novadu teritorijās, biežāk – Kurzemes pusē. Viens no iemesliem, kādēļ tagad organizatori virzās uz Vidzemes pusi, ir laikapstākļi, jo šeit ziema pamatīgāka. Darbs pie šo sacensību organizēšanas ildzis vairākus mēnešus – iesaistīti vairāki desmiti brīvprātīgo, sponsori. Kā norāda koordinatore, būtisks atbalsts bijis arī no vietējiem iedzīvotājiem un Kārķu pagasta pārvaldes.