Valmierā vietām aizsalst ūdensvada sistēma

Agrā pirmdienas rītā atsevišķās vietās Vidzemē gaisa temperatūra nokritās līdz -29, -30 grādiem. Jau vairākas dienas pēc kārtas reģiona lielākajā pilsētā Valmierā iedzīvotāji un uzņēmēji ziņo par aizsalušiem ūdensvadiem. Tie ir vairāki desmiti lūgumu pēc palīdzības Valmieras pilsētā vien. 

Pēdējās nedēļas laikā Latvijā iestājies ilgstošs sals ar īpaši zemu gaisa temperatūru. Laika apstākļu vērotāji stāsta, ka tik ilglaicīgi zema gaisa temperatūra Latvijas teritorijā nav bijusi kopš 21. gadsimta sākuma – 2002. gada.

Viena no vietām Valmierā, kur aizsalis ūdensvads, ir netālu no pilsētas centra uz galvenās ielas – Rīgas ielas – esošajā velosipēdu tirgotavā. Daudzviet aizsalis ūdensvads arī privātmājās. 

“Valmieras ūdens” aicina iedzīvotājus pārbaudīt ūdens pieslēgumus un nepieciešamības gadījumā sazināties ar uzņēmuma speciālistiem. “Ieteicamā lieta, ko varētu vienkārši darīt – patecināt, atstāt nelielu ūdens strūklu. Ja ir ūdens plūsma, pieci, seši grādi silts cauruļvados, tas kausē. Ja caurplūdes nav, ir ļoti liels risks, ka tas arī aizsals,” saka “Valmieras ūdens” klientu daļas vadītājs Dagnis Muižnieks.

Viena no pazīmēm, ka drīzumā var notikt ūdensvada aizsalšana, ir duļķains ūdens, ūdens “kristālu” pārādīšanās no ūdens krāna tekošajā ūdenī. Muižnieks: “Var mēģināt sildīt ar kaut kādiem fēniem, noteikti nevajag to darīt ar atklātu uguni, lodlampām, kaut ko tādu, tad var sanākt nepatikšanas vēl lielākas. Vajag mēģināt sildīt.” 

Gaisa temperatūra daudz kur Vidzemē, arī Valmierā, šajā rītā -30 grādi. Dienas gaitā gan tā paaugstināsies, kļūs nedaudz siltāk, tomēr tāpat būs ļoti auksts. Lielās nepatikšanas ūdens saimniecībā vēl tikai priekšā. 


Foto: Unsplash; ilustratīvs