Valmieras centrā BMW vadītājs brauc ar 110 km/h, atrodoties 2 promiļu reibumā

Aizvadītajā naktī kāds BMW markas automašīnas vadītājs lielā ātrumā traucies cauri Valmieras ielām. Vietā, kur atļautais ātrums ir 50 km/h, brašuļa spidometrs uzgriezās līdz pat 110 km/h. Šoferis ne tikai pamatīgi pārkāpis ātrumu, bet arī bijis krietnā alkohola reibumā.

Pildot dienesta pienākumus, šo automašīnu pamanīja policijas darbinieki un ar ieslēgtām bākugunīm mēģināja karstgalvi apstādināt, bet šoferis neapstājās, turpināja pārgalvīgo braucienu un ietriecās “Respekts” ēkas sienā.

Sasnieguši negadījuma vietu policisti secināja, ka šoferis pie stūres ir sēdies alkohola reibumā. Veicot ekspertīzi, rezultāti vīrieša asinīs uzrādīja 2,14 promiles.

Savu vainu 1998. gadā dzimušais vīrietis atzinis, lai gan sākotnēji norādījis, ka nebija pamanījis ne policiju, ne sirēnas.

Policijas redzes lokā par ātruma pārkāpšanu šis šoferis nav nonācis pirmo reizi. Šobrīd par notikušo uzsākti vairāki administratīvie procesi – par nepakļaušanos policijas prasībām apturēt transportlīdzekli, automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, par nobraukšanu no ceļa braucamās daļas un ēkas bojāšanu. Līdz ar to jaunietim šis naksnīgais izbrauciens izmaksās ļoti dārgi, uz laiku tiks zaudētas arī autovadītāja tiesības. 

Pārgalvis izticis bez smagām traumām, avārijā cietusi vēl viena automašīna, bet likumsargi atzīst, ja dzērājšoferis pa pilsētas ielām tādā ātrumā un stāvoklī būtu traucies dienā, viss varēja beigties daudz traģiskāk.