Valsts kanceleja aicina pieteikties apmācībām par jēgpilnu iesaistīšanos politisko lēmumu pieņemšanā

Valsts kanceleja (VK) aicina pieteikties "Pareizajiem kursiem" - praktiskām 50 minūšu apmācībām tiešsaistē, lai apgūtu pamatprincipus jēgpilnai līdzdalībai politikas veidošanā un lēmumu tapšanā, aģentūru LETA informēja VK Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Zane Berķe.

Latvijas sabiedrība valdībai uzticas mazāk nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, turklāt ir zemāks skaits arī to iedzīvotāju, kas uzskata, ka viņiem ir iespēja ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu, skaidroja VK konsultante sabiedrības līdzdalības jautājumos Zane Legzdiņa-Joja. Tāpēc ir īpaši svarīgi parādīt iedzīvotājiem, ka viņi var ietekmēt valstī notiekošo, sacīja VK pārstāve, atzīmējot, ka tas ir jāparāda "pareizi - skaidri un saprotami".

"Sabiedrības līdzdalībai nav jābūt sarežģītai. Jo saprotamāku mēs padarām informāciju par to, kādas ir iesaistes formas valsts politikas veidošanā un kādi instrumenti iedzīvotājiem ir pieejami, jo lielāka iespēja, ka cilvēks iesaistīsies viņam svarīgu lēmumu pieņemšanā valsts līmenī," uzskata Legzdiņa-Joja.

"Pareizie kursi" ir vienreizējas un interaktīvas tiešsaistes apmācības par to, kā iedzīvotājiem iesaistīties valsts pārvaldes darbā. Apmācību dalībnieki uzzinās, kādas ir līdzdalības iespējas valsts pārvaldē un kā tās efektīvi izmantot, kā arī mācīsies no labās prakses piemēriem, kurus pārņemt arī savā ikdienā.

Apmācības notiks janvāra otrajā pusē, piedāvājot iespēju izvēlēties dažādas apmācību tēmas atkarībā no dalībniekam aktuālās nozares, tostarp par līdzdalības iespējām vides aizsardzības, ekonomikas, izglītības, satiksmes un veselības jomās. VK norāda, ka apmācību tēmas un to lektori tiks izziņoti līdz gada beigām.

Pieteikties apmācībām iespējams vietnē "pareiziekursi.lv".

Apmācības par jēgpilnām sabiedrības līdzdalības formām notiks arī valsts pārvaldē nodarbinātajiem. Līdz gada beigām vairāk nekā 200 ministriju pārstāvji "Pareizajos kursos" apgūs to, kā efektīvāk uzrunāt iedzīvotājus un kā palīdzēt izprast līdzdalības procesus, kā arī, kā risināt izaicinošas ikdienas komunikācijas situācijas. "Sabiedrības iesaiste valstī notiekošajā ir divvirzienu ceļš, un tas jāapgūst arī valsts pārvaldē strādājošajiem, ne tikai iedzīvotājiem. Lai uzņemtu pareizo kursu, jāmācās ir visiem," atzīmēja apmācību vadītāja, lektore un komunikācijas eksperte Jana Bunkus.


Foto: Unsplash