Ventspilī sāk veidot puķu apstādījumus

Ventspili mēdz dēvēt par Latvijas ziedu galvaspilsētu. Līdz ar pirmo atraitnīšu iestādīšanu ir atklāta Ventspils pavasara ziedu sezona. Lai arī tikai šonedēļ Kurzemi sasniegusi īsti pavasarīga temperatūra, daudz jau izdarīts. Ventspils pilsētas dārznieki aicina nevilcināties ar pirmo pavasara puķu stādīšanu. 

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” meistare Inga Reinholde: “Piemēram, atraitnītes savās puķu kastēs mājās jau iestādīju pirms divām nedēļām. Atraitnīte ir tā puķe, ko kādreiz man, kā skolā mācīja, var stādīt pat rudenī, tai nekas slikts nenotiks. Ja arī, piemēram, jūs viņu dobē iestādīsiet un uznāks kaut kādi nelieli mīnusi vai pat sniegs, tā noskurināsies, bišķiņ būs sapļakusi, bet pēc tam, saulītei uzspīdot, ieņems savu iepriekšējo stāvokli.”

Kopumā Ventspils pilsētas dobēs un puķu podos šopavasar plānots iestādīt teju 6000 pavasara ziedu stādus. Kā pirmā vienmēr tradicionāli tiek sagatavota puķu dobe pie pieminekļa padomju režīma represetajiem, veidojot dobi Latvijas karoga krāsās. Īsi pirms Lieldienu svētkiem pabeigta arī ziedu stādīšana pilsētā izvietotajos 86 puķu podos. Reinholde: “Pirmais darbiņš, ko izdarīsim un ko ieteiktu arī visiem mājās izdarīt, uzčubināt ar maziem kaplīšiem visas dobītes, kur ir iestādītas tulpes, samēslot ar pavasara komplekso mēslojumu, kuram lielākais rādītājs ir slāpeklis, lai tulpēm būtu spēks, zaļā masa veidotos, pēc tam gar maliņām stādīsim atratnītes.”

Atraitnītes, prīmulas, neaizmirstulītes un Āzijas gundegas jau krāšņi zied podos, bet silto temperatūru sagaidījušas arī tās sīpolpuķes, kas stādītas rudenī. Šopavasar dobēs uzplauks pērn rudenī iestādītie 80 tūkstoši tulpju, vairāk nekā 19 tūkstoši narcišu un pusotrs tūkstotis hiacinšu. Šobrīd Ventspilī ir krokusu ziedēšanas kulminācija – ziedpumpurus pamazām ver deviņus ar pusi tūkstošu dažādu šķirņu pavasara krāsu krokusi. Tos atradīsiet Jaunpilsētas laukumā, Dzirnavu laukumā, dobēs Lielajā prospektā un citviet Ventspilī. Pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” rīkotā publiskā iepirkuma rezultātā ziedus šogad piegādāja uzņēmums SIA “Sedumi”, savukārt ziedu stādīšanu veic pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.