Ievēlēta Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietniece

Šodien par Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieci ievēlēta Karīna Bartkeviča no partijas “Kopā Latvijai”. Uz domes sēdi, kuras darba kārtībā bija iekļauts tikai viens jautājums par domes priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu, ieradās visi 13 domes deputāti. Taču pēc tam, kad vienīgā šim amatam izvirzītā kandidāte Bartkeviča, neatbildēja uz opozīcijas deputātes jautājumu “Kam pieder Krima?”, visi pieci opozīcijas deputāti sēdi pameta un par Bartkeviču nobalsoja atlikušie astoņi partijas “Kopā Latvijai” biedri.

Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieka amatam Karīnu Bartkeviču kā kandidāti virzīja domes priekšsēdētājs Aleksejs Stecs no partijas “Kopā Latvijai”. Savu kandidatūru viņš pamatoja ar to, ka Bartkeviča jau ilgu laiku strādā pašvaldībā, vadot svarīgu nodaļu, kas ir atbildīga par visām iepirkumu procedūrām un kas paredz arī ciešu sadarbību ar pārvaldēm un pašvaldības kapitālsabiedrību. Bet vēl pirms balsojuma opozīcijas deputāte Ināra Groce Bartkevičai uzdeva jautājumu “Kam pieder Krima?”, taču deputāte atteicās atbildēt. 

Groce: “Man ir jautājums Karīnai. Kam pieder Krima?” 

Bartkeviča: “Tad man arī ir jautājums, kā šis jautājums ir saistīts ar šodienas jautājumu?” 

Groce: “Jautājums saistīts vistiešākā mērā, jo tad, kad nav domes priekšsēdētāja, domes priekšsēdētāja vietnieks vada sēdes, ierosina līgumu slēgšanu, tajā skaitā arī starptautisku līgumu, līdz ar to šī pārliecība ir ļoti būtiska.”

Bartkeviča: “Es nepiekrītu šim viedoklim, līdz ar to neatbildēšu uz šo jautājumu.”

Groce: “Tad jums nav savas pārliecības?”

Bartkeviča: “Pārliecība ir, bet, kā es jums teicu, es neatbildēšu uz šo jautājumu.”

Savu viedokli pauda arī opozīcijas deputāts Juris Guntis Vjakse, sakot, ka jautājumu viņam nebūs, bet tūlīt piecelsies un aizies, jo astoņi deputāti noveduši domi līdz šādai situācijai. “Paši vēliet savus priekšniekus, vadoņus, strebiet ārā, lai jums veicas.”

Šajā brīdī pieci opozīcijas deputāti piecēlās un aizgāja no sēžu zāles. Līdz ar to par Karīnu Bartkeviču nobalsoja pārējie astoņi deputāti no partijas “Kopā Latvijai”. 

Rēzeknes domes deputāte Ināra Groce: “Ja viņas viedoklis būtu, ka Krima pieder Ukrainai, es domāju, ka viņai nebūtu problēmas atbildēt. Tas nozīmē, ka šobrīd šo pašvaldības deputātu pārliecība nav skaidra šajā ģeopolitiskajā situācijā. Es domāju, ka tas varētu apdraudēt drošību.”

Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietniece Karīna Bartkeviča: “Diemžēl šodien deputāti no opozīcijas, manuprāt, parādīja tādu ļoti nihilistisku attieksmi. Ļoti žēl. Mūsu partija saucas “Kopā Latvijai”. Es uzskatu, ka mums vajag strādāt visiem kopā. 

– Kāpēc neatbildējāt par Krimas piederību? 

Es negribēju, godīgi sako, atbildēt, jo tā bija acīmredzama provokācija

 – Mums televīzijai varat uz šo jautājumu atbildēt? 

Protams, ka varu, protams, ka Krima pieder Ukrainai.” 

Karīna Bartkeviča arī sacīja, ka pašvaldībai nevajag administratorus, jo neviens cilvēks nezina Rēzekni un tās iedzīvotājus, kas viņiem tiešām nepieciešams, Bartkeviča uzskata, ka pašlaik pilsētas budžets ir sabalansēts un deputāti darīs visu iespējamo, lai pilsētu attīstītu.