Ventspils novada Zlēku baznīcai dāvina jaunu kroņlukturi

36 km attālumā no Ventspils atrodas kāds ciemats ar nosaukumu Zlēkas. Pagasta ļaudis stāsta, ka ciemata sirds ir 1645. gadā celtā baznīca. Dievnamā kalpo evanģēliski luteriskā draudze mācītāja Jāņa Kalniņa vadībā. Gadu laikā baznīca ir nopietni cietusi, bet Štekerkofu ģimenei radās ideja uzdāvināt tai jaunu gaismekli. Mūsdienās baznīcas pārtiek no ziedojumiem vien, tāpēc šāds nozīmīgs dāvinājums ir rets gadījums Latvijā.

Zintai un Ģirtam Štekerkofiem Zlēku baznīca ir īpaši mīļa- tajā kristīts viņu mazākais dēls, salaulāts vecākais un dievkalpojumus ģimene apmeklē teju 20 gadu garumā. Abi ir iesvētīti arī kā draudzes locekļi. Taču uzlūkojot tukšo kroņluktura vietu, mecenātiem radās doma uzdāvināt baznīcai jaunu gaismekli.

Gaismekļa iegāde nemaz nav bijusi tik viegla. Latvijā metālmākslinieki par šāda luktura izgatavošanu prasa ļoti lielu naudas summu. Veiksmīgas sakritības pēc mācītājam Jānim Kalniņam Polijā izdevās atrast firmu “Aladins”, kas atbilstošu kroņlukturi varēja izgatavot.

Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons, kurš kroņlukturi arī iesvētīja stāsta, ka šādi dāvinājumi ir retums. Viņš arī uzsver, ka ir pateicīgs tiem, kuri vēl aizvien izjūt aicinājumu ziedot baznīcām.

Greznais barokāla stila kroņlukturis ir ar 42 spuldzēm. Bīskaps stāsta ka tā nozīme ir dažāda. Viņu uzrunājusi īpaši viena, kroņlukturis ir kā jaunā Jeruzāleme ar 12 vārtiem.