Veselības inspekcija Krustpils novada pansionātā būtiskus pārkāpumus nefiksē

Signāli par iespējamajiem epidemioloģisko drošības prasību pārkāpumiem pansionātā “Jaunāmuiža” tika saņemti pagājušā gada nogalē. Personas, kas vēlējās palikt anonīmas, ziņoja par situāciju, kāda bijusi pansionātā pagājušā gada novembrī un decembrī, kad tur bija spēcīgs Covid-19 uzliesmojums.

Pansionāta direktorei tika pārmesta došanās uz darbu ar Covid-19 simptomiem, visu kontaktpersonu neuzrādīšana Slimību profilakses un kontroles centram, kā arī inficēto klientu neizolēšana no veselajiem. Veselības inspekcija apstiprinājumu gan radusi tikai trešajam pārmetumam, proti, par klientu neizolēšanu, bet, ņemot vērā tā brīža apstākļus, tas netiek traktēts kā pārkāpums. Inspekcija atbildes vēstulē raksta:

“Saslimšanas laikā, novembra, decembra mēnešos, saslimušo bija tik daudz, ka nebija iespējas tos norobežot no pārējiem, līdz ar to klienti saslimšanas laikā netika pārvietoti uz citām telpām.”

Arī pansionāta vadība uzsver, ka izolatoru telpas bija un ir ierīkotas, tikai gada nogalē saslimušo skaits bijis pārāk liels.

Krustpils novada pansionāta “Jaunāmuiža” direktore Solvita Geduša pauž: “Mums ir 20 izolācijas gultas. Tā ka izolēt ir iespējams. Tad, kad decembrī mēs konstatējām lielo saslimšanu, mums bija tiešām lielākā daļa. Tad variantu mums nebija, mēs izolējām stāvu ietvaros.”

Anonīmais darbinieks gan paliek pie sava, uzsverot, ka pansionāta vadība esot atbildīga par Covid-19 izplatību iestādē, tomēr Veselības inspekcijā norāda: “Netika konstatētas neatbilstības “Jaunāmuiža” direktores Gedušas rīcībā Covid-19 saslimšanas laikā.”

Veselības inspekcijas pārbaudē gan fiksētas vairākas nepilnības, kas skar darbinieku apmācību trūkumu par pareizu aizsardzības līdzekļu lietošanu un dezinfekcijas līdzekļu nepieejamību klientiem, bet tās ātri vien novērstas. Arī Krustpils novada pašvaldība noraida direktorei veltītos pārmetumus.

“Ja darām darbu, tad varbūt kāda nepilnība kādā brīdī ir, ko no malas redzam, bet te varbūt no tiem uzskaitītajiem vairāk ir tādi – juridiski tā prasās, dokumentos tā rakstīts, noteikumi tā nosaka, bet reālajā dzīvē vienu otru reizi nedaudz citādāk tam jānotiek,” stāsta Kārlis Pabērzs, Krustpils novada domes priekšsēdētājs.

Par atsevišķu pansionāta darbinieku sūdzībām par vadības rīcību vietvarā norāda, ka tas, iespējams, saistīts ar savstarpējām nesaskaņām.

Krustpils novada domes izpilddirektors Raimonds Spēks atzīst: “Tā darbinieku nepatika vai simpātiju trūkums ir jebkurā kolektīvā, un, ticiet man, arī šis nebija izņēmums.”

Šobrīd pansionātā “Jaunāmuiža” nav aktīvu Covid-19 saslimšanas gadījumu – to pierāda regulāri veiktie siekalu testi iestādes klientiem un darbiniekiem. Jāpiebilst, pirmās vakcīnas pansionātam tiek solītas pēc 15.februāra.


Foto: Pixabay.com