Viltīgais cīsiņš, platkājis un motocikli. “Pakalni rīb” Spārē

Nedēļas nogalē Talsu pusē bija pamatīga svelme, taču ir vairāki desmiti drosmīgo, ka šādā dienā bija gatavi vilkt motociklistu tērpus un doties kopīgās sportiskās aktivitātēs. Lai gan asfaltēto sacensību laukumu varēja salīdzināt ar cepešpannu, “Pakalni rīb” dalībnieki no visas Latvijas to vērtē kā vienu no interesantākajiem. 

Moto pasākums “Pakalni rīb” patiešām sākās deviņos pakalnos, taču tālāk aizveda uz Spāri. Arī tur viņu rībošā ierašanās dzirdama jau pa gabalu. Ieradušies ap 70 braucēju no dažādām Latvijas vietām, dažādiem klubiem, arī brīvie braucēji, – lai labi pavadītu laiku.

Lēnāk brauksi, tālāk tiksi – pirmā sportiskā uzdevuma atslēga. “Lēnajā dragreisā” distance jāmēro pēc iespējas lēnāk, nepieliekot kāju pie zemes. Izdodas retajam. Aivo bija viens no aktīvākajiem dalībniekiem, kurš disciplīnās startēja vairākkārt un aizvietoja tos braucējus, kuri ēnā centās veldzēties no pamatīgā karstuma. 

Vēl mazāk dalībniekiem pa spēkam cīņa ar “Viltīgo cīsiņu”, kurā cīsiņš jāmēģina nokost aizmugurē sēdošajam. “Ja nav piešāvies pie braucēja, tad aizmugurē braucējam ir grūti to izdarīt,” saka Inga Rozenberga, viena no sacensību organizatorēm.

Aktivitāte bija paredzēta dāmām, taču beigu beigās veiksmi nolēma pamēģināt arī puiši. Kristians un Kristaps bija vieni no retajiem, kam tiešām izdevās. “Mēs domājam, ka mēs tīri uz pieredzi paņēmām viņus visus. Viņiem bija bail no tā “cīsiņa”, viņam nebija. Mēs jau gatavojāmies diezgan ilgi šim. Tīri uz pieredzi šo “paņēmām”,” saka Kristians Bērziņš un Kristaps Loboda, pasākuma dalībnieki.

Puiši atzīst, ka “Pakalni rīb” pasākumā viņiem patīk, ka aktivitātes ir asprātīgas, tās var izpildīt ar humoru un nav jācenšas fiziski, jākoncentrējas mentāli. Pasākuma organizators Oskars Pīlāgs: “Pakalni rīb” tiek gaidīti gadu… Organizēti no trīs līdz četriem mēnešiem, lai būtu šīs 24 stundas, precīzāk, 15 līdz 16 stundas, ko pavadīsim te. Tad ir pietiekoši ilgs laiks, lai izdomātu kaut ko. Un tās idejas rodas tā, ka tu redzi materiālus, lietas, kas tev ir pielietojams, ko vari izmantot. Un tad tu domā, ko no tām lietām uztaisīt tādu, kas būtu ekskluzīvi jauns.”

Tā pirmo reizi dalībnieki startēja disciplīnā ar nosaukumu “Platkājis”. Šogad gan mazāk dalībnieku nekā pērn vai aizpērn, motociklu notikumiem pilna nedēļas nogale. Daļa devušies uz pasākumu Lietuvā vai svin Ogres motokluba dzimšanas dienu. Pīlāgs: “Šogad bija cilvēki, kas atbrauca pie mums, pēc tam skrien uz dzimšanas dienu. Pieļauj, ka būs arī otrādi – kas ir tur, pēc tam atbrauc pie mums. Jo kārtīgs motociklists vienmēr atradīs laiku, kur aizskriet, kaut ko apskatīt.”

Nākamgad pasākums svinēs jau savu piecgadi. Tikmēr šobrīd Talsu novadā sanāk īsts motociklu vasaras noslēgums – sestdien tepat Spārē pulcēsies retro motocikli, bet nākamnedēļ braucienā gar jūras piekrasti dosies klubs “Vanemana RC”.