Visiem patvēruma meklētājiem piedāvā vakcinēties pret Covid-19 ar “Janssen”

Bezmaksas vakcinācija pret Covid-19 mūsu valstī tiek nodrošināta ne tikai Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, bet arī veselai virknei noteiktu kategoriju ārvalstnieku, tajā skaitā patvēruma meklētājiem. Nelegālie migranti, kuri šobrīd atrodas mūsu valstī, šobrīd atrodas karantīnā, bet pēc tās arī viņiem piedāvās vakcinēties.

Patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” ikvienam iemītniekam tiek piedāvāta vakcinācija pret Covid-19. No apmēram 70 cilvēkiem, kuri tur uzturējās jau pirms nelegālās imigrācijas krīzes augustā, to izmantojuši ap 30 cilvēku. Savukārt tie, kuri “Muceniekos” nonākuši kopš krīzes sākuma, atrodas karantīnā un piedāvājumu sapotēties saņems pēc tās beigām. Viņi saņems “Janssen” vakcīnu.

 “Ņemot vērā to situāciju, ka patvēruma meklētāji “Muceniekos” mēdz uzturēties dažreiz neprognozējamu laiku, ir citi, kas dodas prom ātrāk, ir citi, kas paliek ilgāk, tas ir optimālais variants - tikai viena vakcīnas deva, nav jāgaida tā pauze, kas ir starp citām vakcīnām,” saka Madara Puķe, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve.

Sabiedrībā ir liels pieprasījums pēc viena devas vakcīnas, taču tā gandrīz nekur vairs netiek piedāvāta, tāpēc ReTV Ziņas vēlējās noskaidrot, vai patvēruma meklētājiem tā īpaši rezervēta. “Viņiem ir līgums ar konkrētu vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju. Kāds nu katram pakalpojumu sniedzējam vakcīnu grozs ir savos krājumos. Iespējams, ka šis pakalpojumu sniedzējs “Janssen” vakcīnas jau sen bija rezervējis, iespējams, tas ir bijis jūlijā, kad Latvijā bija pietiekams šo vakcīnu skaits,” pauž Inga Vasiļjeva, Nacionālā veselības dienesta pārstāve.

Pierobežā aizturētajiem nelegālajiem robežšķērsotājiem gan vakcinācija netiek piedāvāta - šiem cilvēkiem vienīgi veic Covid-19 testus. “Robežsardzes slēgtie centri nepiedāvā iespējas vakcinēties. Tikai pirms ievietošanas veicam pilnīgi visu ievietoto personu testēšanu pret Covid-19. Jo valsts nepiedāvā citas iespējas priekš robežsardzes,” saka Arturs Garevičs-Jurevičs, aizturēto ārzemnieku centra “Daugavpils” pārstāvis.

Bezmaksas vakcināciju pret Covid-19 nodrošina Latvijā studējošajiem ārvalstu studentiem, ārzemniekiem, kuri te atrodas ar ilgtermiņa uzturēšanās atļaujām, starptautisko institūciju ierēdņiem, kuri ir citu valstu pilsoņi, kā arī citiem ārvalstniekiem.


Foto: Freepik