Vīzija ar vīziju

Kauguru pagasta teātris “Vīzija” nākamgad svinēs savu 25. jubileju. Kā jau nosaukums liecina - tas ir kolektīvs ar savu vīziju, redzējumu un mērķiem, pie kuriem turas kā aktieri, tā režisors. “Vīzija ir daudzveidīgs kolektīvs. Mums ir gan gados jauni, gan gados cienījamāki, pieredzējušāki aktieri, bet visi ar ļoti degošām acīm, ļoti ieinteresēti teātra mīlestībā,” stāsta režisors Oskars Hofmanis.

“Vīzija - tas ir foršs izaicinājums. Tā ir izaugsme. Vīzija ir kolektīvs. Tie ir draugi, ir režisors. Tās ir izrādes, ko mēs taisām kopā. Tas ir foršais piepildījums un rezultāts, uz ko mēs ejam. Un katru reizi tā latiņa aizvien augstāk un augstā. Režisors ceļ latiņu. Es nezinu, kā viņš var tik augstu pacelt, jo nemaz tik garš nav, bet viņš ceļ un ceļ visu laiku,” saka “Vīzijas” dalībnieki Jolanta un Dainis.

Kā stāsta režisors - viņš ar “Vīziju” kopā ir jau septīto gadu un cenšas teātri vest pa ceļu, kur tas pilnveidojas, izvirza sev jaunus uzdevumus un tos arī sasniedz. “Tie, kas pulcējas šeit, ir cilvēki, kas nāk pēc sava pamatdarba, kuri nevar bez teātra, kuriem teātris ir viss. Viņi dodas prom no savas realitātes. Tā var būt labāka un kuram ne tik laba. Viņi uz divām stundām atnāk šeit atslēgties, lai nodotos pilnībā teātra mākslai.”

Aktieri teātrim velta ne tikai vakarus pēc darba, bet arī brīvdienas. Kā paši smejas - grafiks sastādīts tā, lai nevienu tomēr neizmestu no mājām. Savukārt šobrīd pašdarbnieki strādā pie nākamās izrādes “Laimes ilgas”, kuru cer jau rudenī parādīt skatītājiem. “Ļoti nopietna saruna ar skatītāju. Šīs izrāde tēma ir par to, cik tālu cilvēks savas laimes dēļ ir gatavs iet, ko ir gatavs upurēt - vai ir tā vērts un vai tas atmaksājās,” stāsta Oskars Hofmanis.

Iespēju robežās kolektīvs cenšas piedalīties arī dažādos amatierteātru festivālos, piemēram, “Spēlespriekā” Limbažos vai “Spēlmaņu svētkos” Dikļos. Kā jau pašdarbības kolektīvam piedienas, arī Vīziju pavada dažādas tradīcijas.

Valmieras novadā darbojas 10 amatierteātri. Šo svētdien, 12. jūnijā, pulksten trijos ar skatītājiem Ramatas pagasta estrādē satiksies arī amatierteātris “Ramata”, aicinot baudīt izrādi “Ar būdu uz baznīcu”.