Zelenskis: ja Ukraina kritīs, nākamās būs Baltijas valstis

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien aicināja Rietumus palielināt militāro palīdzību, brīdinot, ka Ukrainas krišanas gadījumā nākamās būs Baltijas valstis. "Ja jums nav varas slēgt debesis, dodiet man lidmašīnas," preses konferencē pavēstīja Zelenskis. "Ja mūsu vairs nebūs, tad, nedod dievs, nākamās būs Latvija, Lietuva un Igaunija. Ticiet man."

Zelenskis pieprasījis izveidot "lidojumu aizlieguma zonu" virs Ukrainas teritorijas, uzsverot, ka paļaujas uz Rietumu palīdzību šajā jautājumā.

Viņš arī aicināja uz tiešām sarunām Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, norādot, ka tas ir vienīgais veids, kā izbeigt karu. "Mēs neuzbrūkam Krievijai un neplānojam tai uzbrukt. Ko jūs gribat no mums? Pametiet mūsu zemi," sacīja Zelenskis. "Apsēdieties ar mani. Tikai ne 30 metru attālumā."

"Ir ļoti grūti pareģot, kā rīkosies Krievija turpmāk, bet ir skaidrs, ka uzbrūkot Latvijai, Krievijai būs jākaro ar NATO kopējiem spēkiem," ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Latvijas premjers uzsvēra, ka Latvija ir NATO dalībvalsts jau 18 gadus, līdz ar ko mūsu aizsardzības stāvoklis krasi atšķiras no Ukrainas situācijas.

Kariņš atzīmēja, ka Ukrainas pretošanās Krievijas armijai, kura skaitās viena no stiprākajām armijām pasaulē, ir apbrīnojama. Līdz ar ko karā ar visu NATO bloku Krievijai nebūtu izredzes gūt uzvaru.

Ministru prezidents atgādināja, ka pašlaik pretinieks nav Krievija, bet gan Krievijas līderis Vladimirs Putins, un to ir jāatceras. "Viņa retorika un izplatītā dezinformācija rada draudus, bet ir jāsaprot, ka ir jāstrādā kopā, lai saliedētu sabiedrību," teica Kariņš.


Foto: AP/Scanpix