Zemgalē iedzīvotāji gatavojas vēlēšanām

Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām Zemgalē teju visi uzrunātie sola 1. oktobrī doties uz vēlēšanu iecirkņiem. Izvēlēties, par ko balsot, gan esot grūti, jo šoreiz Saeimā jāievēl partijas, kuras spēs izvest valsti no krīzes. Lai atrastu īsto, vairāk tiekot lasītas partiju programmas un skatītas priekšvēlēšanu diskusijas.

Tirgus galdi Jelgavā bagātīgi klāti rudens veltēm, bet tur satiktais Valdis no Jelgavas novada Ozolnieku pagasta steidz rādīt nule apmaksāto rēķinu par elektrību. “270 kilovati man izmaksāja 182 eiro. Par iepriekšējo mēnesi bija 140, tagad 180. Jāsaka, tas ir diezgan ievērojams procents no maniem ienākumiem.”

Valdis teic, ka uz vēlēšanām ejot vienmēr, arī 1. oktobris nebūšot izņēmums. Tīkamais saraksts tiekot atrasts, izpētot, kurā ir visvairāk labi zināmu un, viņaprāt, šim darbam atbilstošu cilvēku. “Kaut kāds patiesības grauds jau katram ir, bet es pašlaik vairāk skatos, kā mums tā izdzīvošana tālāk būs.”

Saeimas vēlēšanās piedalīšoties arī talseniece Iveta, kura, ielūkojoties partiju programmās un klausoties debates, sapratusi, ka jāveic pamatīga vētīšana. “Es domāju, ka kaut kāds vidus variants ir jāmeklē, lai nebūtu ne laimes lācis, ne princis, lai nebūtu kaut kas tāds. Ir jāstrādā. Šobrīd arī ļoti interesanti ir klausīties tās debates, pelavas put pamatīgi.”

Arī jelgavniece Ruta teic, ka īstais saraksts esot atrasts, lasot programmas.Viņasprāt, Saeimas sastāvam būtu pamatīgi jāmainās, bet ģimenē vienprātība šajā jautājumā nevaldot.

Valgundnieks Andris vēl neesot pārliecināts, vai īstais saraksts jau atrasts, bet vienu gan zinot skaidri, lai visas samilzušās problēmas atrisinātu, šoreiz koalīcijā jāsatiekas gan pieredzei, gan jaunības degsmei.

Saspringtā ģeopolitiskā situācija, tās radītā dzīves dārdzība šķiet šoreiz mudinājusi iedzīvotājus rūpīgāk izvēlēties, kuram sarakstam atdot savu balsi, tomēr joprojām ir cilvēki, kuri uzskata, ka piedalītes vēlēšanās neesot vērts. Tā domā arī Kalnciema iedzīvotāja Andžela. “Grūti jau spriest.. bet nomainīsies, būs tādi paši, kā ir šie. Kādu laiciņu varbūt būs labāk, bet nekas jau nemainīsies.”

Četrpadsmitās Saeimas vēlēšanas, kurās uz četriem gadiem būs jāizvēlas 100 deputāti, notiks 1. oktobrī.


Foto: Freepik