Ziemā izvest atkritumus ir grūtāk

Šauri un smagajam transportam grūti izbraucami ceļi – situācija Balvu novada Naudaskalnā, ar ko jāsaskaras atkritumu savākšanas automašīnai. Ja pretī brauc cits auto, vietas knapi pietiek, bieži nevar apgriezties, jāvirzās atpakaļgaitā – pieredzē dalās uzņēmuma “Pilsētvides serviss” šoferis.

Dainis Brūniņš, SIA “Pilsētvides serviss” šoferis, pauž: “Ir pat braukts pusotrs kilometrs atpakaļgaitā. Braucot atpakaļgaitā, paši redzat, viss ir balts! Bērniem prieks, bet mums nē! Ceļa malas jau tu neredzi! Ir tīrīts, jā, bet varbūt tur jau grāvis sākas!”

Uzņēmums, lai atvieglotu darbu atkritumu savācējiem, ar informatīviem paziņojumiem aicina iedzīvotājus atkritumu tvertnes izvešanas dienā novietot pēc iespējas tuvāk lielajiem, tīrītajiem ceļiem, citādi atkritumi var palikt neizvesti. Bērzpils pagastā ceļi tīrīti jau trīs reizes, līdz šim iedzīvotāju sūdzības nav saņemtas.

Biruta Bogdane, Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja, stāsta: “Mums ir savs traktors pagastam, cenšamies iztīrīt, un atkritumi tiešām ir aizvesti, nav bijušas pagaidām problēmas. Mājsaimniecībām visām mums it kā nav pienākumus iztīrīt, bet mēs cenšamies palīdzēt invalīdiem un vientuļajiem pensionāriem. Ja paprasa, tad mēs arī iztīrām.”

“Ir kādreiz sūdzējušies par kaut kādām slidenākām vietām konkrēti tādos varbūt kaut kādās mazapdzīvotākās vietās. Bet par laimi tāda liela iestigšana nav bijusi, vienmēr šoferīši ir tikuši galā,” pauž SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors.

Ja gadās kāds starpgadījums, darbinieki tos fiksē fotografējot, cenšas situāciju risināt arī ar īsziņu un zvanu palīdzību.

Dainis Brūniņš pauž, ka katrs cilvēks ir citādāks – ir, kas saprot. “Ja galīgi, galīgi nevar iebraukt, tad vienkārši paziņojam klientam, ka nevaram iebraukt, ka nav, piemēram, iztīrīts, tad vienkārši neiebraucam, jo pa sniegu mašīna neiet.”

Jāpiebilst, uzņēmums atkritumus savāc arī Gulbenē, Alūksnē, Cesvainē un Lubānā. Ir novērots, ka ziemā grūti izbraucami ir ne tikai ceļi līdz viensētām, bet arī atkritumu savākšanas laukumos pie daudzdzīvokļu namiem.

Līdzīgā situācijā specializētais transports nonāk arī pavasarī, jo smagais auto pēc sevis atstāj dziļas rises un bojā piebraucamos ceļus, tāpēc arī turpmāk klienti būs aicināti atkritumu tvertnes novietot pēc iespējas tuvāk lielceļam.


Foto: Pixabay.com