Ziemas sezonā sāls kaisītājiem brīvdienu nav

Sāls kaisītāju automašīnas kravā ietilpst 8 kubi sāls, kas mijas ar trim kubiem ūdens, ko intensīvas snigšanas apstākļos var izkaisīt pāris stundu laikā. Gatim Kaņepam ir 14 gadu stāžs, pēdējās ziemās sniega šķūris jāizmanto retāk, bet sāls jākaisa katru dienu.

Gatis stāsta, ka pašlaik ceļš tiek kaisīts ar sāli un sālsūdeni, taču, ja ir vairāk par mīnus 10 grādiem – ar smilti. Viņš bilst, ka viņa maksimālais darba ātrums ir 50 kilometri stundā.

Ceļa posmā no Valmieras uz Liepu ir viens bīstams posms. Melnā ledus laikā autovadītāji šajā posmā bieži mēdz ieslīdēt grāvī. Gatis Kaņeps stāsta, ka gravu esot kaisījis pat atpakaļgaitā.

Sāls kaisāmās mašīnas ātrums esot mazs, kā rezultātā dažreiz autovadītājus tas nokaitina. Gatis ar virziena rādītājiem pieklājīgi parāda, kad apdzīšana ir droša. Protams, par to tiek saņemtas dažādas emocijas - vieni pasaka “paldies” par drošas apdzīšanas norādīšanu, citi iespiež pedāli grīdā, aiz sevis atstājot melnus dūmus. Jāpiebilst, smago automašīnu vadītāji rācijā mēdz jautāt, vai ceļa segums ir nokaisīts ar sāli un drošs.

Ziemā Gatis strādā par šoferi, bet citos gadalaikos – maina ceļa segumu. Lielākā daļa iedzīvotāju gaida baltus Ziemassvētkus, savukārt Gatim sniegoti svētki nozīmēs aktīvu darbu, kas sākas un beidzas naktī.