Avārijas stāvoklī esošas mājas iemītniekus Jēkabpilī pārcels uz citām telpām

Jēkabpils pilsētas pašvaldības dzīvojamā ēka Madonas ielā 30a ekspluatācijā nodota 1950.gadā. Tai ir divi stāvi, un tā sastāv no divām daļām, kas būvētas atsevišķi, izmantojot gan koka, gan ķieģeļu konstrukcijas. Avārijas stāvoklī ir viena mājas daļa, kur atrodas 14 dzīvokļi.

Ainars Vasilis. SIA “JK Namu pārvalde” valdes loceklis, pauž, ka mājai neesot ne ūdensvada, ne kanalizācijas. Viņš piebilst, ka arī jumts ir sliktā stāvoklī, kā arī apkures sistēma ir nolietojusies. Lai visus trūkumus novērstu, nepieciešams māju atbrīvot.

Pašvaldība noteikusi, ka ēkas daļas turpmāka ekspluatācija ir bīstama un nav pieļaujama, jo avārijas stāvoklī ir arī kāpņu un sienu konstrukcijas. Tā kā lielākajai daļai iemītnieku ir noslēgti īres līgumi, citas dzīvojamās platības viņiem piešķirs pašvaldības Dzīvokļu sadales komisija.

Ir mājas iemītnieki, kas no dzīvokļiem doties prom nevēlas, taču tie ir sliktā stāvoklī. Protams, māc bažas, vai apmierinās arī jaunā dzīvesvieta. Kāds iemītnieks satraukts arī par grūtībām, ko sagādā staigāšana, kur, ja aizvedīs citviet, līdz veikalam tikt būs vēl lielākas problēmas: “Tagad, ja mani uz “Šanhaju” aizvedīs, tad, kā – vadās mani ar taksi?”

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā gan uzsver, ka iedzīvotājiem nav jāuztraucas, jo viņi tiks pārcelti uz netālu esošām dzīvojamām mājām - uz īres maksas ziņā līdzvērtīgiem dzīvokļiem. Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs pauž, ka joprojām būs malkas apkure – tāpat kā tajos, no kuriem iedzīvotāji tiks pārvietoti.

Iedzīvotāju pārcelšana sāksies nākamā gada janvārī vai februārī, jo šobrīd vēl tiek remontēti tie dzīvokļi, uz kurieni iemītnieki tiks pārvietoti. Nākamā gada sākumā plānota tiek arī projektēšana ēkai, kas ir avārijas stāvoklī.  Pašvaldība par saviem līdzekļiem plāno pieslēgt māju centralizētajai kanalizācijas un ūdensvada sistēmai, atjaunot jumtu, logus un durvis, remontēt ēkas konstrukcijas, kā arī veikt citus nepieciešamos darbus.