Ziemassvētku gaidīšanas laiks Siguldas pils kvartālā

Siguldas Pils kvartāla ēkās darbojās teju 20 amatnieki un mākslinieki, kuru radošajās darbnīcās un meistarklasēs bija iespējams ikvienam apgūt jaunas prasmes, kā arī iegādāties suvenīrus un dāvanas.

Siguldas novada attīstības aģentūras direktors Uldis Dvinskis: “Uzņēmēji, visdažādākie radošie uzņēmēji, piedāvā nākt šajā te pirms Ziemassvētku laikā un kopā kaut ko iemācīties savām rokām izdarīt. Kopā sagatavot dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem un kopā pavadīt, tādu radošu un piepildītu laiku kā tādu nelielu alternatīvu tam, lai nebūtu jāstaigā pa veikaliem, jāmeklē dāvanas. Ne visi taisa šādas atklātas darbnīcas, bet tie, kas ir tādi - amatnieki gan spieķu darinātāji, gan rotaslietu darinātāji, gan audēji un keramiķi, viņi visi aicina pie sevis uz atvērtajām durvīm, lai kopā uztaisītu, kaut ko skaistu!”

Pils kvartāls ir īpašs tādēļ, ka šajā vietā pulcējas daudz radošu personību, kuras aktīvi atbalsta viena otra darbību.

Cloudberry dibinātāja Linda Ķuze: “Man ļoti patīk būt Siguldas Pils kvartālā. Es jau esmu šeit vairākus gadus iedzīvojusies. Mēs esam te vairāki radoši zīmoli zem viena jumta vai zem vairākiem, jo ir vairākas ēkas, kur arī ir tikpat radoši cilvēki, kuri piedāvā dažādas lietas. Ir tiešām ļoti forši, mēs jūtam atbalstu no domes, pretīm nākšanu, mēs tiešām esam priecīgi šeit būt!”

Siguldas novada attīstības aģentūras direktors Uldis Dvinskis: “Siguldas uzņēmēji ir ļoti dažādi, tāpat kā Sigulda mēdz ļoti dažāda. Bet visādā ziņā ļoti atvērti un aicinoši ciemos, tādēļ visus aicinu izmantot šo iespēju!”

Svētku laikā pavisam būs pieejamas 10 meistarklases. Šobrīd Sarkanajā muižas ēkā jau notiek Lindas Ķuzes zīmola “Cloudberry” atmiņu albumu veidošanas meistarklase.

Cloudberry dibinātāja Linda Ķuze: “Man tās, kas ir palikušas ir mērķu meistarklases, kur mēs sanākam kopā ar dāmām. Turpat ir jāizpilda mājasdarbs, ko Tu vēlies sasniegt, kas būs Tavi mērķi. Un ar dažādiem uzdevumiem, tiešām pasēdēt ar sevi, ar tējas krūzīti un padomāt, kas tad ir tās lietas, ko Es vēlos sasniegt šajā nākamajā gadā vai piecgades plānā un gala rezultātā, kad mēs tiekamies, visām jau ir saprintētas bildes, tad mēs viņas liekam tādā skaistā lielā rāmī, lai tas vienmēr būtu acu priekšā, un mēs zinām uz kurieni mēs ejam un uz kurieni mēs virzāmies.”

Staļļa ēkā Siguldas novadā keramiķi Elizabete un Osvalds Cāni piedāvā ģimenēm ar bērniem iespēju radīt un pasniegt īpašas, ar rokām veidotas dāvanas sev vai mīļajiem.

Siguldas novada keramiķe Elizabete Cāne: “Priekš Ziemassvētkiem mēs kā parasti vienmēr visiem sakām, lai nāk taisīt sev orģinālas dāvanas gan sev, gan citiem, kas ir ļoti jauki. Prieks ir no tā, ka vari uztaisīt pats, var uztaisīt, ko tu gribi un tas nekur citur nav atrodams. Tas ir tavs orģinālais un, kad Tu dāvini, Tu redzi, kad citiem arī ļoti patīk.”

Darbnīca ir iekārtota tā, lai apmeklētāji varētu gan novērot meistarus darbībā, gan iesaistīties paši. Elizabete un Osvalds Cāni, kuriem ir aptuveni 30 gadu pieredze podniecībā, norāda, ka darbošanās kopā ar bērniem sniedz neizsakāmu prieku.

Siguldas novada keramiķe Elizabete Cāne: “Osvaldam ļoti labi sanāk ar bērniem strādāt. Bērniem patīk, ka viņš pats izskatās pēc rūķīša. Tā viņi viņu ir nosaukuši, rūķu darbnīcā un pats meistars ir rūķis un tas bērniem ļoti patīk!”

Savukārt Dārznieka mājā māksliniece Kristīne Kligina rīko miniatūru glezniņu un kartīšu meistarklasi. 

Siguldas novada māksliniece, Vieta Nr.6 radītāja Kristīne Kligina: “Mana meistarklase ir miniatūru glezniņu un mazu apsveikumu kartiņu izveidošana. Īpašā eļļas krāsu tehnikā, kas nav teiksim, tradicionāli ar šķīdinātājiem un terpentīniem, bet vairāk sausā eļļas krāsa. Manuprāt, tāda diezgan viegla meistarklase, tāpēc nav īpaši jābaidās.”

Kā min māksliniece - ainava ir tā, kas viņu iedvesmo, jo tā ir piemērota ne tikai visiem gadalaikiem, bet arī svētkiem.

Siguldas novada māksliniece, Vieta Nr.6 radītāja Kristīne Kligina: “Ziemassvētki ir šis svētku laiks. Šī atmosfēra vairāk vedina uz apsveikumu kartiņu radīšanu, bet būtībā tā nav tāda ļoti tematiski šaura, tikai decembris un aizmirstam, tieši šādas kartītes var izmantot jebkuram savam mīļam notikumam, kaut vai sev.”

Papildus meistarklasēm un radošajām darbnīcām, ik sestdienu un svētdienu Siguldas Jaunajā pilī norisinās "Pasaku pils" pēcpusdienas ar grāmatu lasījumiem. Bērniem tas sniedz iespēju baudīt aizraujošas pasakas, stāstus un rotaļas. Katrā grāmatu pēcpusdienā piedalīsies kāds iecienīts novadnieks.