Aizdomās par divgadīga bērna nonāvēšanu Liepājā apcietināts vīrietis

Traģēdija Liepājā. Gadu mijā, iespējams, nogalināts divus gadus vecs bērns. Uz aizdomu pamata aizturēts bērna mātes dzīvesbiedrs, policija sākusi kriminālprocesu. Jāpiebilst, ka ģimene jau pirms notikušā bija nonākusi bāriņtiesas redzeslokā par iespējamu vardarbību pret citu bērnu. 

Pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, pēdējās Vecgada dienas rītā kādā dzīvoklī Karostā, Liepājā, māte izsaukusi ātro palīdzību savam bērnam, bet mediķi, ierodoties norādītajā adresē, tūlīt ziņoja policijai, ka dzīvoklī atraduši zēna līķi ar acīmredzamiem asinsizplūdumiem.

Informāciju par mediķu izsaukuma apstākļiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests mums sniegt atteicās, savukārt policija informē, ka notikuma vietā uz aizdomu pamata par nozieguma izdarīšanu aizturēts mirušā bērna mātes dzīvesbiedrs, kurš šobrīd atrodas apcietinājumā. “Vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Bērna līķis šobrīd nodots ekspertīzes veikšanai, lai noteiktu nāves iemeslu,” saka Ingus Ukstiņš, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks.

Liepājas bāriņtiesa informē, ka mirušā zēna ģimene tās redzeslokā nonākusi aptuveni pirms mēneša saistībā ar iespējamu vardarbību pret citu šīs ģimenes atvasi. Taiga Ziemele, Liepājas pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētāja, norāda, ka uz tā pamata bāriņtiesā uzsākta pārbaude, lai izvērtētu, vai bērniem ģimenē ir droši apstākļi. Toreiz, kad tika saņemta šāda informācija, nešķita, ka bērni ir jāņem ārā no ģimenes un ka varētu draudēt letāls iznākums.

Minētā ģimene kopš pērnā gada maija atrodas arī Liepājas Sociālā dienesta redzeslokā, tai jau iepriekš sniegta dažāda veida palīdzība, kā arī tagad darbinieki uzturot kontaktus ar māti un bērniem. “Piedāvājam palīdzību, kāda pieejama. Pamatā tas ir psiholoģiskais atbalsts, darbinieku atbalsts, esam kontaktos ar ģimeni,” saka Linda Krasovska, Liepājas Sociālā dienesta vadītāja.

Atbildīgie dienesti neatklāj, cik daudz un kāda vecuma bērni ir šajā ģimenē, vēl tiks izvērtēts, vai viņi tur var palikt. Savukārt policija uzsākusi kriminālprocesu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies nāve, informē, ka par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem.


Foto: Freepik