Aizvadītas militārās mācības “Namejs 2021” Vidzemē

Noslēgusies militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze Vidzemē. Tur mežu masīvos aptuveni 1000 dalībnieku nedēļas nogalē trenēja lauku taktiskos vingrinājumus. Nacionālo bruņoto spēku militārajām mācībām līdzi sekoja arī ReTV kolēģi. 

Trīs dienu ilgajās militārajās mācībās zemessargi un karavīri pavadījuši daudz stundas, ierīkojot slēpņus un novērošanas posteņus, uzstādot šķēršļus pretiniekiem, piemēram, baļķu kravu uz ceļa, kā arī veicot patrulēšanu. “Galvenie spēki mums atradās mežu masīvā, starp Strenčiem un Valku, Oliņu mežu masīvā. Šajā punktā bija mācību vadības elements, savukārt skolā bija izvietots medicīnas elements, līdz ar to spēlē cietušie, ievainotie, tika vesti ārstēt uz Trikātas pamatskolā izvietoto hospitāli,” saka Dmitrijs Oreškins, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pārstāvis, pulkvežleitnants. 

Šajās militārajās mācībās medicīnas rotas speciālisti trenējuši cietušo stabilizēšanas iemaņas.  “Pēc scenārija mūsu vienības veica aizkavēšanas kaujas, kavējot nosacītā pretinieka virzību - virzienā uz Rīgu. Pretinieks pārnāca robežu ap Valku un virzījās dienvidu virzienā,” skaidro Dmitrijs Oreškins. 

Mūsu valsts militārajiem spēkiem pretinieka lomā iejutušies Igaunijas un Dānijas zemessargi. “Namejs” mācībās Vidzemē kopā piedalījās vairāk nekā 1000 cilvēku.  “Šis ir ļoti svarīgi Igaunijas zemessargiem, jo ir labi zināt, ka mums var notikt treniņi kopā ar mūsu kaimiņiem. Mēs esam labi sagatavoti,” atzīst Kristo Sinive, Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) pārstāvis.

“Šī sadarbība ir tikai viens no veidiem -, kā pretinieks. Bieži vien mēs piedalāmies pārsvarā mācībās vienā frontes pusē. Nākamreiz, kad brauksim uz Igauniju vai Dāniju, mēs būsim pretējā pusē. Tas, protams, dod iespēju apmainīties ar informāciju, gūt jaunu pieredzi, saprast, kā rīkotos viņu bruņotie spēki attiecīgajās taktiskajās situācijas. Līdz ar to - tas ir ieguvums mums visiem,” uzskata Dmitrijs Oreškins.

Mācību noslēgumā karavīriem un zemessargiem pasniedza arī dalības sertifikātus. Taču jau drīz Zemessargi dosies uz treniņa vietu, apsekos teritoriju un salasīs nedēļas nogalē izšautās čaulītes. 


Foto: Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargi piedalās mācībās "Namejs"/Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde