Alla Petropavlovska: lielākā daļa cilvēku neprot un negrib kritiski domāt

Raidījumā “Personības kods” viesojas žurnāliste, izdevēja, ceļotāja, procesu vērotāja Alla Petropavlovska. Sarunā ar Ingu Gorbunovu par ceļojumiem, padomju ideoloģiju, pārmaiņu laiku un cilvēkiem.

Par taisnību un padomju iedeoloģiju

Raidījuma vadītāja Inga Gorbunova uzsāk sarunu, paužot, ka visi, kas dzimuši pirms 1990, pēc dažu domām, ir arī padomju ideoloģijas “sačakarēti”. “Man šķiet dīvaini, ja neteikt smieklīgi, mūsu paaudzes cilvēki, ja vadās pēc stereotipiem, dalās divās daļās. Vieni bijuši dedzīgi opozicionāri, kas cīnījās pret varu. Otri – nosūnojuši komunisti, joprojām arī šodien padomju cilvēki, nespēj kļūt moderni, progresīvi. Ne pirmais, ne otrais nav taisnība,” uzsver Alla.

Alla saka, ka visi cilvēki vienmēr bijuši ļoti dažādi. “Katrs ar savu pieredzi, skatījumu uz dzīvi – atkarīgs no tā, kāda ir viņu personīskā vēsture. Vienīgais, kas, manuprāt, piemita gan tai paaudzei, gan citām paaudzēm mūsdienās, joprojām lielākā daļa cilvēku neprot un negrib kritiski domāt patstāvīgi. ”

Grūtie laiki un siets

Neskatoties uz to, ka saka “nedod Dievs, dzīvot pārmaiņu laikos laikos”, Alla uzskata pilnīgi pretēji. “Kad ir pārmaiņu laiki – īpaši, ja sakrīt ar jaunību –, tev ir vēsturiska iespēja ļoti strauji mainīties arī pašam. “Uzpumpēt” daudz informācijas un fundamentālu lietu – gan smadzenēs, gan savu dvēseli.”

“Laikā, kad viss strauji mainās – gan iekārtas, gan valstis, gan dzīves filozofija, ekonomiskie pamati.. –, cilvēki, kuri nespēja tam pielāgoties, varbūt ciniski izklausās, izkrita no dzīves un neturpināja savu eksistenci. Tie bija grūti laiki. Tas bija siets, kad tie, kuri bija vājāki, neizgāja tiem posmiem cauri.”

*

Alla par sevi saka: “Visvairāk man patīk jaukas tikšanās ar draugiem, tāli ceļojumi, garas pastaigas dabā un saullēktu medības ar fotokameru. Esmu tipisks dīvainis – kaifoju kā no trakas kompānijas, tā arī no pilnīgas vientulības. Gribētos nodzīvot tā, lai beigās varētu pateikt – tas viss bija baigi interesanti.”

Vairāk par Allu Petropavlovsku uzzini raidījumā “Personības kods”!


Foto: Allas privātais arhīvs