Arī seniori lieto iepazīšanās portālus

Šodien jau 21. gadu pēc kārtas tiek atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, uzsverot, ka drošs internets sākas ar katru no mums. Ļoti ieinteresēti par interneta iespējām šobrīd ir Latvijas seniori. Ventspils bibliotēkas mācību centros trīs reizes nedēļā notiek bezmaksas konsultācijas un apmācības, jo sirmgalvjus interesē ne tikai rēķinu apmaksa. Dāmas un kungi cienījama vecumā lieto sociālos medijos, iepazīšanās portālus, fotografē un dalās ar visu modernās saziņas aplikācijās.

Jau vairākus gadus Ventspilī notiek bezmaksas tehnoloģiju apmācības senioriem. Tās ir individuālās apmācības vai darbs grupā viedtālruņa, datora, planšetes un citu ierīču un programmatūru lietošanā, kurus vecāka gadagājuma ļaudīm sadāvinājuši bērni un mazbērni Ventspils galvenajā bibliotēkā nodarbības notiek pirmdienās un otrdienās, citās dienās mācību centri ar sadarbībai gatavu konsultantu gaida Pārventas un Gāliņciema bibliotēkās. Jautājumu par interneta iespējām un arī lietošanas riskiem netrūkst. Ventspils bibliotēkas mācību centra vadītāja Vita Ozola: “Ir dažadi. Ir cilvēki, kuri ir atnākuši un kuriem ir pirmais telefons. Un ir cilvēki, kam dzīves pieredze liela, bet telefona pieredzes nav. Pirmkārt, jau pirkstu veiklība jātrenē, ja tas izdodas.” 

Seniorus interesē internetbankas apguve, e-paraksts, sociālie mediji, bet šodien notiek darbs ar fotogrāfiju. “Mēs kalendarus taisījām. Un bildes sūtām. Mums ārzemēs radi dzīvo, interesē bildes sūtīt. Man patīk fotografēt,” saka ventspilniece Aida.

“Citi saka – kam man to vajag. Es iztieku tāpat. Citiem, kam ir bērni, mazbērni.. Man arī kādreiz, kad viss tas sakās, visus maksājumus veica meita, mazmeita. Es dzīvoju vienā mierā. Un tad vienu dienu viņi visi aizbrauca, nācās iemācīties,” saka ventspilniece Dace. 

Ventspilī ir izveidots arī mūžizglītības katalogs, kur tiek apkopota visa informācija par iespējam mācīties, bet drošam internetam šonedēļ bibliotēkās paredzēti vairāki pasākumi, ne tikai senioriem.