Atpūta pie ūdens beidzas ar traģēdiju

Kādai atpūtnieku kompānijai atpūta pie Radžu ūdenskrātuves Jēkabpilī beidzās traģiski – ar divu cilvēku slīkšanu. Lai gan vienu izdevās izglābt, otru glābēji dažādu apstākļu dēļ nepaspēja izglābt. Traģēdiju izraisījuši vairāki apstākļi. Viens no tiem – atpūtas vietas izvēle. Peldvieta ir neoficiāla, akmeņaina un duļķaina, turklāt tālu prom no Radžu ūdenskrātuves oficiālās – Zilā Karoga peldvietas, kur ik dienu dežurē divi glābēji.

 “Manā pārraudzībā ir tikai šī peldzona, kas norobežota ar sarkanajām bojām. To es arī redzu, to mēs uzraugām, uzmanām, pieskatām, aizrādām, ja kāds pārgalvīgāk uzvedas. Jūs paši varat redzēt, ko es varu redzēt – salu un tuvāko apkārtni. Tas, kas notiek aiz salām, diemžēl to es neredzu,” saka Kaspars Lipskis, Radžu ūdenskrātuves Zilā karoga peldvietas glābējs.

Informāciju par slīkšanas gadījumu Kaspars saņēma no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta. “Aizairēju uz turieni, sieviete bija jau... glābēji bija ātrāk paspējuši ar automašīnu aizbraukt, nekā es aizairēties, sieviete bija iecelta laivā, bet vīrietis diemžēl jau bija noslīcis.”

Situāciju sarežģīja arī tas, ka ugunsdzēsējiem tika sniegta neprecīza informācija par notikuma vietu. Kamēr viņi atrada īsto peldvietu, pagāja laiks.

Jēkabpils sporta centrā, kas apsaimnieko Radžu ūdenskrātuvi, šobrīd nav plānots palielināt glābēju skaitu. “Par glābšanu – tad ļoti daudz te viņi ir vajadzīgi. Ja uzliksim vienā citā, kāpēc nav vēl citā – atpūtas vietām radīsies jautājums. Varbūt tas ir nākotnes jautājums, ka par to var padomāt, bet tad arī ir jābūt pašiem disciplinētiem, ņemot vērā to, ka, izglābjot šo vienu cilvēku, ir tā, ka stiprs alkohola reibums viņiem visiem bija,” skaidro Juris Bobrovs, Jēkabpils sporta centra direktors.

Vēl nav oficiāli apstiprināts, vai atpūtnieki bija alkohola reibumā. Policijā turpina izmeklēt notikušā apstākļus. Tomēr glābēji vēlreiz atgādina iedzīvotājiem, ka alkohols un peldēšanās nav savienojami.