Beverīnas novadā tapis 16 kilometrus garš puķu ceļš

Agrāk teju katra labības lauka malā ziedēja rudzupuķes vai kādi citi vasaras ziedi. Šovasar šo tradīciju atkal atjauno lauksaimnieki Beverīnas novadā. Šeit gar lauku malām iesētas dažādas vasaras puķes. Tieši pirms Līgo svētkiem tās koši uzziedējušas.

Zemnieku dāvana Līgo svētkos - 16 kilometrus garš puķu ceļš, kas vijas cauri Beverīnas novadam, no Kauguriem līdz pat Trikātai.

Līgo svētku priekšvakarā labības lauku malās uzplaukušas dažādu krāsu rudzupuķes, bet vēlāk šeit ziedēšot arī kliņģerītes, magones un dzeltenās ilzītes. Daudzi garāmbraucēji izteic atzinīgus vārdus par košo puķu ceļu. “Pēc visa tā kovida gada, tā skaistuma maz dzīvē, beidzot kāds ir uzķēris to domu, ka vajag. Ļoti reti gadās skaiti lauki, kur aci piesiet. Tādi dabīgi lauki jau ir skaisti, īpaši magoņu lauku nav,” saka Zane.

Puķu ceļu veidojuši Beverīnas novada zemnieki kopā ar kooperatīva “VAKS” darbiniekiem. Lai stādījumi taptu, ieguldīts krietns darbs saskaņojot, kā arī sējumu iekopjot.

Kooperatīva “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons pauž: “Nācās tehnoloģijas lauksaimniekiem mainīt, lai to visu nodrošinātu, kā arī piestrādāt. Es domāju, ka ir izdevies, labs kopdarbs visiem Latvijas lauksaimniekiem. Šeit ir pieninieki, graudinieki, konvensiālie un bioloģiskie, kopā varam iepriecināt sabiedrību.”

Puķu ceļa veidotāji aicina par ziediem priecāties ar acīm, fotografēties pie puķēm un doties izbraucienā visa puķu ceļa garumā. Bet rudzu puķes Līgo vakara vainagam un svētku galda rotāšanai droši drīkstot doties lasīt laukā, kas atrodas pa ceļam uz Raunu. Šeit aptuveni 26 kilometrā ir iesēts plašs lauks ar rudzu puķēm.