Jelgavas novadā rīko labdarības dārza svētkus, ienākumus ziedojot Ukrainai

Dažāda veida atbalstu Ukrainai šajās dienās cenšas sarūpēt arī uzņēmēji. Smiltsērkšķu audzētāji Jelgavas novadā rīkoja dārza svētkus “Pankūku brīvdiena”, no kuriem ienākumi tika ziedoti Ukrainas atbalstam.

Smiltsērkšķu audzētāju Elīnas un Eduarda saimniecībā jau par tradīciju kļuvuši dārza svētki, bet šoreiz tie bija īpaši. Eduarda dzimtas saknes ir Ukrainā, jau kopš kara pirmās dienas viņš meklēja iespēju, kā palīdzēt tautiešiem. “Rītā, kad viss sākās, sazinājos ar visiem saviem radiem, visiem piedāvāju ierasties pie mums, bet pateica - paldies. Neviens netaisās braukt. Viņi ir kārtīgi savas zemes patrioti, viņi tur būs līdz pēdējam, lai kā arī notikumi attīstīsies. Es ļoti ceru, ka viss būs labi un viss šis murgs beigsies,” stāsta Eduards Vilks, SIA “Zeltlejas” saimnieks.

Apspriežoties ar ģimeni, nolemts, ka šoreiz tas būs labdarības pasākums. kurā gūtie “Zeltleju” ienākumi nonāks “Ziedot.lv” ar mērķi “Ukrainas cilvēkiem”. “Mērķis mums bija. Mēs domājām, vai atcelt pasākumu, vai virzīt atbilstošā gultnē, un izdomājām pēc mūsu un uzņēmuma vērtībām, ka tā būs vispareizāk rīkoties. Šķiet, ka tas ir tas, kā mēs šobrīd varam būt noderīgi,” pauž Elīna Cēsniece, SIA “Zeltlejas” saimniece.

Vienu no galvenajām vietām tajā ieņēma pankūkas, kas meteņos allaž simbolizējušas sauli un pavasara atmodas tuvošanos. “Pankūku brīvdienas” apmeklētāji sabraukuši ne vien no tuvējās Jelgavas, bet arī daudzām citām pilsētām. Mērķis gan lielākoties visiem viens.

Simbolizējot atbalstu brāļu tautai un saimnieka piederību tai, pie skatuves cieši līdzās Latvijas karogam plīvo arī Ukrainas karogs. Zili dzeltenās lentītes manāmas arī pie sabraukušo automašīnām, arī sarunas šoreiz vairāk par notikumiem Ukrainā. Normunds ReTV skaidro, ka ne mirkli neesot šaubījies par nepieciešamību atbalstīt ukraiņus, bet pārdomas raisot, kā trīsdesmit gadu laikā samezglojušās krievu un ukraiņu attiecības. “Nedomāju, ka tik tālu var cilvēks iet. Tas bija liels šoks man, cilvēkam, kurš ir dienējis šajā armijā. Es dienēju arī kopā ar ukraiņiem. Man ir divi dēli, man ir divi mazdēli, un es domāju, ja tagad tas būtu Latvijā, tas būtu vienkārši šausmīgi,” saka Normunds, jelgavnieks.

No “Zeltleju” stenda “Ziedot.lv” aizskaitīti 1600 eiro. Citi tirgotāji rīkojušies līdzīgi. Ukrainas atbalstam savus honorārus ziedojuši arī pasākuma mūziķi.


#SIF_NVZ2022