Augšdaugavas novada domes deputāti lūdz izsludināt ārkārtas situāciju arī Laucesas pagastā

Augšdaugavas novada domes deputāti šodien ārkārtas sēdē grozīja vakar pieņemto lēmumu, ar kuru prasa Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju novada astoņos pagastos, pievienojot tiem vēl devīto - Laucesas pagastu.

Līdz ar to sakarā ar ūdens līmeņa strauju paaugstināšanos upēs, jo īpaši Bebrenes, Dvietes, Kalkūnes, Laucesas, Līksnas, Nīcgales, Pilskalnes, Sventes un Tabores pagastā, Augšdaugavas novada pašvaldība pieprasījusi Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju minētajos pagastos, jo strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs ir būtisks apdraudējums cilvēku, vides un saimnieciskās darbības drošībai, kā arī pašvaldības infrastruktūrai.

Šodienas sēdē novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins sacīja, ka šorīt notikušajā Civilās aizsardzības komisijas sēdē skatītie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ar dronu uzņemtie video sniedz pilnīgāku priekšstatu par applūdušajām teritorijām, piemēram, Līksnas kooperatīvā esot "palikušas tikai pārdesmit mājas, kuras vēl nav applūdušas".

Kā jau ziņots, pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe skaidroja - ja valdība izsludinās ārkārtējo situāciju novadā, tad pašvaldība varēs lūgt valsts kompensācijas plūdu nodarīto seku likvidācijai, pretējā gadījumā sekas būs jānovērš uz pašvaldības budžeta rēķina. Jau pašlaik novadā ir applūduši vairāki ceļi Dvietē, Bebrene un Līksnā, kuriem būs nepieciešamas remonts.Foto: Evija Trifanova/LETA/ilustratīvs