Dabas takā Strenčos uzdarbojas vandālisti

Ņemot vērā to, ka pieaug dabas taku apmeklētāju skaits, bažas nomāc tieši vides piesārņošana. Strenčos gan tā esot mazāka problēma salīdzinājumam ar to, ko vandālisti nodarījuši Gaujas dabas takā uzstādītajām skulptūrām.

Iveta Ence, Strenču novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas pārstāve, pauž, ka kāda skulptūra ir pazaudējusi ļoti svarīgu detaļu – plostniekam trūkst plostnieka instrumentu. Tiek piebilsts: “Dāvja Spundes lielformāta cilvēka portreti bija izvietoti kā ekspozīcija. Arī tie bija sapostīti.”

Dabas taku pie Gaujas iecienījuši ne tikai vietējie strencēnieši, bet arī tuvāko pilsētu iedzīvotāji. Jāpiebilst, vietējie norāda, ka ir skumji, ka kāds izposta to, ko citi brauc skatīties.

Iedzīvotāju attieksme pret vides tīrību ir uzlabojusies. Dabas takā Strenčos seko arī Dabas aizsardzības pārvaldes aicinājumam “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes”. Tiesa, pirms neilga laika vandālisti bija izpostījuši arī atkritumu urnas.

Dabas takā plānots uzstādīt divus apmeklētāju skaitītājus, lai noskaidrotu kāda ir cilvēku plūsma un dabas takas nolietojums.