Bargajā salā iet bojā lielākā daļa mazo putnu

Ilgstošs aukstums, sniegs un arī kailsals ir skarbs izaicinājums putniem, jo atrast barību kļūst arvien grūtāk. Šajās aukstajās dienās novērots, ka mazie putni iet arī bojā – nosalstot. Ņemot vērā, ka daudzi cilvēki baro putnus ziemā, šādos laikapstākļos jāpievērš uzmanība tam, lai barotavās barība būtu pieejama visu laiku – īpaši agros rītos un vakaros. 

Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko: “Laicīgi ieberam barību. Negaidām, kad ir pilnīgi gaišs, jo putni pēc aukstas nakts uzreiz lido un mēģina atjaunot savu enerģiju. Te katra minūte tik tiešām ir ļoti, ļoti svarīga. Daudzi putni jau ir novārguši. Saulespuķu sēklas ir tas labākais, to ēd lielākā daļa no putniem. Ja gribam melnajiem meža strazdiem palīdzēt, tad kaltēti augļi, rieksti der. Saulespuķu sēklas gluži neēdīs šie putni. Tad, protams, visvienkāršākais ir speķa gabals, galvenais, lai tas nav sālīts.”

Ja spēcīgs ziemas saltums būs arī februārī, tad putniem būs grūti, norāda ornitologs. Diemžēl lielākā daļa putnu ziemā nosalst. Ja vien jūtas veseli un ir gana spēcīgi, arī, sajūtot ziemas aukstumu, lido uz dienvidu, dienvidrietumu pusi.