Bauskā sāk tirgot vimbu makšķerēšanas licences

Mūsas upē tikai retais copes mīlis pēc ziemas atsvaidzina prasmes makšķerkāta mešanā. Vimbu cienītājiem 13. martā jau gadiem nemainīga tikšanās vieta ir Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība.

“Kalendārā gluži iezīmēts nav, bet kaut kur zemapziņā sēž, jā. Principā makšķerniekiem Bauskas apkaimē tā ir tāda no interesantākajām zvejām, tās vimbas, un kas jau ir ar to azartiņu cilvēks, tam jau patīk,” stāsta vimbu makšķernieks Vismants.

Pandēmijas laiks gan ieviesis savas korekcijas arī copmaņiem tik svarīgajā pasākumā. Licences tiek izsniegtas pa lodziņu, un atbildīgais centīgi uzrauga, lai visiem būtu sejas maskas un neveidotos drūzma.

Pat tradicionālā burziņa trūkums, sejas maska nespēj noslēpt plato smaidu, kad kārotā licence ir rokā.

Reinis Drunka, vimbu makšķernieks, pauž: “Sākām makšķerēt ar lazdas kātiem visi puikas pagalmā. Kuram iepatikās, tas jau tālāk sagādāja kārtīgāku inventāru, un nu jau drīz būs 30 gadi ar makšķeri rokā. Vimbas tāpēc, ka tā zivs šeit katru gadu nāk, un katru gadu ir iespēja noķert. Nu, jā, nav lēti, bet hobijs ir hobijs. Ja tas sagādā prieku, var kādus līdzekļus tam atvēlēt.”

Vimbu licencēm Mūsa tiek sadalīta zonās. “A” zonā ir tikai 50 sezonas licences ar atlaidēm biedrības biedriem, upēm pieguļošo zemju īpašniekiem, kā arī cilvēkiem pēc 65 gadu vecuma un invalīdiem. Tikai 25 licences pieejamas pārējiem vimbu tīkotājiem. “B” zonā, kas atrodas ārpus pilsētas, licenču ir krietni vairāk. Klāt vēl arī vienreizējās licences, kuras “B” zonā šogad iespējams iegādāties arī internetā.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības valdes loceklis Andris Juškevics saka: “Vīri pierakstās jau iepriekšējās dienās sarakstos, nāk pakaļ licencēm. Tā kā šogad ir tie Covid-19 ierobežojumi, nav noteikts ierasties konkrēti deviņos. No 9 līdz 12 vīri ieradīsies. “B” zonas licences - tā nav problēma. Lielāka interese ir par “A” zonas licencēm. Laikam ir tā ierastāks, katrs ir iemīļojis savu makšķerēšanas vietu un viņš grib tur makšķerēt.”

Lai gan tradicionālie “Vimbu svētki” Bauskā šogad atkal pandēmijas dēļ nenotiks, licencētā vimbu zveja 1. aprīlī sāksies neatkarīgi no tā.Foto: unsplash.com