Birzgalē aizvadīts pirmais ''Lauku festivāls''

Ķeguma novada Birzgales pagastā aizvadīts pirmais Lauku festivāls. Klātesošie tajā tika iepazīstināti ar vēsturiskajām mājputnu un dzīvnieku šķirnēm, kuras šobrīd Latvijā ir jau gandrīz izzudušas. Arī turpmāk tā būšot tradīcija, kas mudināšot iedzīvotājus atgriezties pie savas zemes.

Birzgales pagasta Rūķu parkā tik liela rosība neesot bijusi kopš laika, kad šeit noticis muzikantu saiets. Šoreiz gan savus dotumus izrāda vairāki tūkstoši dažnedažādu šķirņu vistu, fazānu, baložu un citu mājputnu. Teju vai vissvarīgākās  ir Latvijas nacionālās vistu šķirnes- cukurvistiņas un krūpiņš, kas zināmas jau ļoti sen, bet mūsdienās gandrīz izzudušas.

Šobrīd audzētāji cenšas pavairot vēsturiskās šķirnes, bet tas esot grūts uzdevums, jo tīršķirnes materiāls ir reti sastopams. Arī no sešām vēsturiskajām Latvijas baložu šķirnēm, viena esot zaudēta neatgriezeniski, bet pārējās sastopamas ļoti ierobežotā skaitā.

Līdzās mājputniem savus krāšņos kažokus izrāda arī truši. Savas šķirnes latviešiem neesot, bet sastopamas Latvijā esot 30-40 trušu šķirnes. Interese par trušu audzēšanu esot arī jaunajai paaudzei.

Un tāds arī ir pirmā lauku festivāla mērķis- akcentēt to, ka mīlestība pret savu valsti sākās ar savu zemes pleķīti, bet, ja kūtī būs arī kāds mājdzīvnieks cerības, ka lauki nepaliks tukši būšot lielākas. Latvijas šķirnes putnu un sīkdzīvnieku audzētāju biedrība iecerējusi, ka lauku festivāls Birzgalē kļūs par jaunu tradīciju, kas apmeklētājus ik gadus sauks kopā augusta pēdējās brīvdienās.