Dagdas iedzīvotāji cīnās par reisa Dagda-Rīga saglabāšanu

Dagdas iedzīvotāji lūdz saglabāt vienīgo autobusa reisu līdz Rīgai, ko Autotransporta direkcija plāno reorganizēt veicot grozījumus maršrutu tīklā. Grozījumi paredz, ka autobuss no Dagdas kursēs līdz Krustpils stacijai - ar pārsēšanos uz vilcienu līdz Rīgai. Savas bažas Dagdas un Aglonas novadu iedzīvotāji ir izklāstījuši arī vēstulē, ko nosūtījuši direkcijai.

 “Autobuss vienmēr pilns, dažreiz pat kājās nācies stāvēt no pašas Dagdas un no Rīgas tas pats. Mēs vispār nesaprotam, kāpēc Jēkabpilī jāpārsēžas, mūs tas mulsina, neviens mums nav paskaidrojis, kāpēc grib atcelt šo reisu, jo tas ir rentabls,” saka Tamāra Ivanovska, Dagdas iedzīvotāja.

Vislielāko neizpratni pasažieros raisa nepieciešamība pārsēsties no autobusa vilcienā, savukārt tam atvēlētais laiks - desmit minūtes - ir nepietiekams, lai varētu izkraut bagāžu un nokļūt līdz stacijai. Īpašs satraukums saistās ar ziemas periodu, jo pastāv iespēja netikt uz vilcienu laikus.

Autobusa Dagda-Rīga vadītājs Oļegs: “Ziemas periodā mēs braucam ar nokavējumu, jo tas nav pirmās kategorijas ceļš un tiek reti tīrīts un kaisīts. Mums jāpārsniedz ātrums, lai iekļautos grafikā. Piemēram, ja es paspēšu līdz vilcienam, tur paliks kādas piecas minūtes, - kamēr cilvēki izkraus bagāžu, vilcienu nokavēs.”

“Invalīdi brauc, vecāki ar maziem bērniem ar pilnām somām, un tā nav tikai Dagda, bet viss Dagdas novads. Cilvēki gados ne tikai pārdzīvo, kā tas notiks, viņiem vēl jāpalīdz. Lūdzu, saklausiet mūs, mēs gribam, lai šis reiss Dagda-Rīga, kas izbrauc trijos naktī 45 minūtēs, lūdzu, saglabājiet to Dagdas novada iedzīvotājiem,” pauž Larisa Tukiša, Dagdas pensionāru biedrības pārstāve.

Atbilstoši sabiedriskā transporta sistēmas koncepcijai tuvākajos desmit gados par prioritāro pasažieru pārvadāšanas veidu tiek noteikts dzelzceļš, savukārt autobuss, vietās, kur pieejams dzelzceļš, pilda vien pievešanas funkciju pie dzelzceļa stacijām.

Autotransporta direkcijas sabiedriskā transporta daļas vadītājs Gusts Ašmanis: “Šis maršruts, par ko jūs jautājāt, ir nākamais solis, tas ir viens no tāda vesela kopuma, ko mēs izskatām, lai uzlabotu pakalpojuma kvalitāti reģiona kopumā. Iespējami arī vilcienu maršruta pagarinājumi, papildus autobusu reisi, tāda reģionālā mērogā. Tai skaitā pieslēdzot to vilciena reisam.”

Pagaidām lēmums nav pieņemts, un šobrīd tiek sagatavoti priekšlikumi un alternatīvie scenāriji - norāda sabiedriskā transporta daļas vadītājs. Plānotās izmaiņas direkcija saskaņos ar partneriem, tostarp Latgales plānošanas reģionu. Turpmāk jautājums tiks virzīts Sabiedriskā transporta padomei.

Iedzīvotāji ir apņēmības pilni turpināt cīņu un gatavo vēstuli Satiksmes ministram. Viņus atbalsta arī domes vadība, kas arī vērsās Autotransporta direkcijā ar lūgumu atstāt reisu Dagda-Rīga.


Foto: FreePik