Daugavpilī iedzīvotāji ilgstoši bez ūdens

Daugavpilī kāda privātmāju rajona iedzīvotāji jau kopš aprīļa ir praktiski bez ūdens. Līdz šim ūdens tika ņemts no akām, taču tagad tās ir sausas. Iemesls - ierīkojot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu, tiek atsūknēti gruntsūdeņi. Līdz ar to bez ūdens ir vairāki simti iedzīvotāju.

Judovkas mikrorajons ir viens no attālākajiem pilsētas mikrorajoniem. Līdz šim liela daļa iedzīvotāju ūdeni ieguva akās. Šobrīd tiem jāmēro nereti vairāku simtu metru attālums līdz ūdens mucai. “Nav ūdens, dubļi riņķī – šausmīgi. Tas viss jau ir apnicis. Viena brigāde atbrauc - atrok, aizrok. Otra brigāde atbrauc - atrok, aizrok. Šī ir jau trešā brigāde – līdz kaklam jau tas viss,” saka Andželika, daugavpiliete.

Andželika dzīvo tiešā būvdarbu tuvumā, ar pārtraukumiem ūdens viņai iztrūkst jau kopš pavasara. Būvdarbiem atsākoties ar jaunu sparu, 100 metru attālumā dzīvojošajai Zinaīdai ūdens sācis trūkt pirms pāris dienām. “Četras dienas atpakaļ sākām mērīt ūdens līmeni. Pirms trim dienām tas bijis 50 centimetri, šobrīd nu jau 20 centimetri. Ūdens pumpis nestrādā, veļasmašīna nestrādā.”

Pašvaldība savulaik vēlējās uzlabot šī privātmāju rajona iedzīvotāju dzīves apstākļus, ierīkojot centralizētu ūdens apgādi. Mikrorajonā plānots ierakt gandrīz 100 kilometru garus cauruļvadus. Viens no sarežģītākajiem posmiem - ūdensvada un kanalizācijas vadu ievilkšana zem Daugavas - jau ir noslēdzies. Arī ūdensvadu izbūve līdz dzīvojamajām mājām tuvojas savam noslēgumam, tomēr darbiem bija jābūt noslēgtiem jau pavasarī.

Iepriekš gan Daugavpils avīzei “Latgales Laiks” darbu izpildītāja pārstāvis komentējis, ka darbus traucējot sarežģītā ģeoloģiskā situācija vienā no ielām, kur būvdarbus apgrūtina grunts un artēziskie ūdeņi, ko nevarējis paredzēt ne darbu izpildītājs, ne projektētājs. Sazinoties ar darbu pasūtītājiem “Daugavpils ūdeni”, tie savā atbildē ir izvairīgi. “Lai nodrošinātu projekta pabeigšanu un tā mērķa sasniegšanu, pašlaik tiek izskatīti un izvērtēti visi iespējami scenāriji un sadarbības varianti ar projekta izpildītajiem, t.sk. arī sankciju piemērošana atbilstoši līguma nosacījumiem.”

Daugavpils pilsētas dome nav apmierināta ar darbu izpildi mikrorajonā un atklāj, ka bijis pasūtīts ekspertu atzinums, lai novērtētu kavēšanās iemeslus. Atzinuma saturu tā šobrīd neatklāj, tomēr īsziņā norāda, ka vērsās pie darbu izpildītāja SIA “Lagron” ar lūgumu iespējami ātri izstrādāt situācijas risinājumus. Paredzams, ka atbilde sekos nedēļas laikā. Tikmēr Judovkas mikrorajona iedzīvotāji turpina sadzīvot ar ūdens trūkumu - jaunā cauruļsistēma vēl nav uzbūvēta, bet akās ūdens nav. Cik ilgi tā būs, šobrīd atbildēt nevar neviens.