Deviņi no desmit bērniem skolā tiek apcelti vai redz, kā mobingu piedzīvo citi

Mobings Latvijas skolās ir nopietna problēma - teju 90% bērnu skolā tiek apcelti vai redz, kā emocionālu mobingu piedzīvo citi, liecina vecāku aptaujas dati, ko veikusi vecāku organizācija "Mammamuntetim.lv".

Savukārt 59% bērnu saskārušies ar izstumšanu, bet 50% - ar fizisko vardarbību.

Šī gada jūlijā rīkotajā tiešsaistes aptaujā no vairāk nekā 400 Latvijas vecākiem vairums - teju 67% - aptaujāto atzinuši, ka viņu bērns mācību iestādē dažādu iemeslu dēļ bijis apcelts, savukārt vēl 19% zina, ka viņu atvase bijusi blakus un novērojusi pret kādu citu vērstu mobinga situāciju.

Tikai 7% aptaujas dalībnieku pauda pārliecību, ka viņu bērnu neviens nav apcēlis, bet 0,74% vecāku ir droši, ka viņa atvasei ar mobingu vispār nav nācies saskarties.

Biedrības "Esi centrs" vadītāja Madara Mickeviča, komentējot aptaujas datus, norādīja, ka mobinga novēršanai ir nepieciešama katra sabiedrības locekļa iesaiste, un pieaugušie nedrīkst palikt vienaldzīgi, redzot vai dzirdot par mobingu uz ielas, skolā vai kaimiņu ģimenē.

Lai uzlabotu situāciju, "Procter & Gamble" zīmols "Head&Shoulders" sadarbībā ar "Esi centrs" sācis kampaņu mobinga novēršanai "Apturēsim mobingu skolās!", aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvji.

Kampaņā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti biedrībai "Esi centrs" ar mērķi pilnveidot skolēnu sociāli emocionālās prasmes. Plānots, ka vismaz 100 skolām visā Latvijā tiks nogādāti speciāli veidoti grāmatu un mācību materiālu komplekti. Tāpat apmācīti treneri vadīs nodarbības klasēm, kā arī notiks pedagogu apmācību kurss.

Par mobingu mēdz dēvēt vienaudžu savstarpējo vardarbību, un par tā iemeslu var kļūt dažādas upura atšķirības no pārējiem, tostarp uzvedība, ārējais izskats, sliktākas sekmes, citādas intereses vai mazāks materiālais nodrošinājums.Foto: Freepik; ilustratīvs