Dibina biedrību Mēru muižas atjaunošanai

Lai dazādos veidos piesaistītu līdzekļus Mēru muižas atjaunošanai Smiltenes novadā, vietējās kopienas iedzīvotāji ir nolēmuši dibināt biedrību. Topošo biedru kopsapulce jau notikusi, atliek vien visu noformēt juridiski. Kā jau ReTV Ziņās stāstījām, par muižas nākotni un sākotnējo ieceri to pārdot Smiltenes novada pašvaldībā aizvadītas asas diskusijas, taču pērn rudenī deputāti tomēr nolēma muižu nepārdot. 

17 aktīvi vietējās kopienas ļaudis, kuri ir gatavi darboties, lai saglabātu Smiltenes novada Mēru muižas kultūrvēsturisko nozīmi aizvadītajā nedēļas nogalē piedalījās topošās biedrības “Mēru muižas attīstībai” dibināšanas sapulcē. Šonedēļ biedrības valdei pievienojušies vēl seši cilvēki. Jau piektdien sagatavotos dokumentus plānots iesniegt Uzņēmumu reģistrā. “Mēs noteikti vāksim līdzekļus muižas kosmētiskajiem remontiem, muižas atjaunošanai. Sākumā gribam sagaidīt, kad tiks apstiprināts Smiltenes novada pašvaldības budžets 2024. gadam, lai redzētu, vai viņi būs apstiprinājuši muižas jumta remontu, kas ir ielikts 55 tūkstoši. No tā būs atkarīgs, vai mēs vispirms vāksim līdzekļus šim jumta remontam vai logu nomaiņai, pakāpeniski pa stāviem, sākot ar pagrabstāvu, kur šie logi ir viskritiskākajā stāvoklī,” saka biedrības “Mēru muižas attīstībai” valdes priekšsēdētāja Signe Boka.

Lai vāktu līdzekļus, biedrība jau plāno dažādus pasākumus. Februāra beigās vai marta sākumā muižā ikvienu cer aicināt uz masku balli. Savukārt pavasarī biedrība gatavojas rīkot talku – ar mērķi aizvadīt lietus ūdeni projām no muižas ēkas pamatiem. Boka: “Doma ir vasarā par nometnēm bērniem, par dienas nometnēm, par pasākumiem, par koncertiem, par teātriem, par dažādiem pasākumiem muižas teritorijā. Vasarā vairāk tie būs ārā pasākumi.”

Muiža aizvien pieder Smiltenes novada pašvaldībai. Tajā atrodas arī Smiltenes novadpētniecības muzejs, tāpēc jaundibinātajai biedrībai turpmākā darbība Mēru muižā vēl juridiski būs jāsakārto arī ar pašvaldību.