Februārī, visticamāk, atgriezīsies aukstāks laiks

Nākamā nedēļa Latvijā būs siltāka par normu, bet vēlāk februārī laiks kļūs aukstāks, liecina Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra dati.

Vidējā gaisa temperatūra nākamajā nedēļā prognozēta aptuveni četrus grādus augstāka par 1991.-2020.gada attiecīgo rādītāju, savukārt turpmākajās nedēļās līdz marta vidum gaisa temperatūra gaidāma tuvu normai un zemāka par to.

Atbilstoši "Global Forecast System" prognozēm tuvākajās diennaktīs Latvijā būs maz nokrišņu - vietām nedaudz snigs vai smidzinās lietus, vairāk uzsnigs naktī uz sestdienu Kurzemes dienvidrietumos. Gaisa temperatūra galvenokārt saglabāsies tuvu nullei, naktī uz svētdienu vietām valsts austrumos tā var noslīdēt līdz -10 grādiem, bet svētdienas pēcpusdienā gaiss iesils līdz -1..+4 grādiem.

Nākamnedēļ dažbrīd gaidāmi nokrišņi, nedēļas nogalē iespējama spēcīga snigšana. Vējš lēni līdz stipri pūtīs no dienvidiem un rietumiem. Maksimālā gaisa temperatūra darba nedēļā būs +1..+6 grādi, tomēr dažās naktīs, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš noslīdēs vairākus grādus zem nulles.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem atsevišķās Kurzemes upēs ūdens līmenis sācis pazemināties, bet vairumā upju tas turpina paaugstināties, gaidāma plašāka palieņu applūšana. Ledus iešanas dēļ dažos upju posmos, galvenokārt valsts rietumu un centrālajā daļā, gaidāms krass ūdens līmeņa kāpums.


Foto: Freepik; ilustratīvs