Domes informatīvais izdevums mulsina garkalniešus

Domes informatīvais izvedums, kura mērķis, kā to paredz ''Likums par pašvaldībām'', ir informēt sabiedrību par pašvaldībai deleģēto funkciju izpildi, vienreiz mēnesī nonāk iedzīvotāju pastkastītēs. Uzrunātie garkalnieši kopumā ar tā saucamo domes avīzi ir apmierināti. Neizpratni gan radījis raksts ''Veselīgs dzīves veids ir būtisks'' jaunākajā ''Garkalnes novada vēstis'' izlaidumā.

“Pašvaldībai ir pietiekoši daudz funkciju, par ko informēt iedzīvotājus, un veselība, lai paliek ārstu ziņā,” uzsver kāda Garkalnes ciema iedzīvotāja.

Raksts iepazīstina ar tautas receptēm un Ajūrvēdas kokteilīšiem imunitātes stiprināšanai. Tajā gan nav klaja aicinājuma nevakcinēties, bet plaši skaidrojumi, ko autoram esot devis kāds draugs jurists par to, kā tiesiskā ceļā atteikties no Covid-19 vakcīnas, ja darba vieta to pieprasa kā obligātu.

Daļā raksta satura pausts personīgs autora viedoklis. Citāts: "Cik esmu pamanījis, tad dabā nav izslēdzams dabiskās atlases process, tas diemžēl ir nenovēršams. Par laimi neesmu redzējis līķu kaudzes, uz ielām nemaņā krītošus cilvēkus. Citi domā, ka masku vilkšana palīdz, lai mēs nekristu uz ielām, kā ir redzēts Yotube sliktas kvalitātes novērošanas kameru ierakstos kaut kur Ķīnā."

Kā telefonsarunā skaidro raksta autors Mārcis Bauze-Krastiņš, viens no iemesliem šāda raksta tapšanai esot bijis tas, ka šajā laikā neesot, par ko rakstīt.

“Vienkārši tāpēc, lai cilvēki saņemtu iespēju paskatīties apkārt plašāk. Teiksim, parasti tas viedoklis oficiālajos medijos ir viens, bet, kopumā ņemot, ir daudz arī citi informācijas kanāli un avoti,” saka Garkalnes novada domes sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Mārcis Bauze-Krastiņš.

Sūdzības par šo rakstu saņēmusi arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, bet pašreizējā likumdošana nav paredzējusi instrumentus, ar ko ministrija varētu ietekmēt izdevumu saturu, bet jaunajā likumā tas tikšot mainīts.

Jautājot, vai un kā šāds raksts var ietekmēt garkalniešu attieksmi pret Covid-19, Veselības ministrija pusotras darba dienas garumā neatrada laiku komentāram.