Dubultā virsmas apstrāde Zemgalē; Skaistkalnē darbi veikti nekvalitatīvi

Bauskas novadā pie Skaistkalnes septembrī pabeigti ilgi gaidītie remontdarbi nepilna kilometra garā ceļa posmā. Jau šobrīd redzams, ka darbi ar dubultās virsmas apstrādes metodi veikti nekvalitatīvi. Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” skaidro, ka darbi neesot pieņemti. Cik liels defektu apjoms būvniekam būs jānovērš, tikšot noteikts pēc papildus pārbaudes. Zemgales reģionā dubultā virsmas apstrāde šogad veikta trīs ceļu posmos.

Skaistkalne jau sen pāraugusi ciemata robežas, apbūve izveidojusies arī aiz tām. Bijis tikai likumsakarīgi, ka iedzīvotāji vēlējušies arī normālu ceļu. Šovasar uz ceļa V1020, kas ciematu savieno ar novada centru Bausku, nepilna kilometra garumā pie Skaistkalnes veikta dubultā virsmas apstrāde. Jau pēc pāris mēnešiem iedzīvotāji sociālajā vietnē “Facebook” norādīja uz paveikto darbu slikto kvalitāti.

Pagasta pārvaldniece telefonsarunā stāsta, ka par ceļa remontu aktīvi cīnījušies iedzīvotāji. Vākuši parakstus, rakstījuši vēstules, bet rezultāts nesis vilšanos. “Mēs esam satikušies visi pārvaldnieki, tieši par šo runājām - par šādu virsmas atjaunošanas veidu. Protams, nav putekļu, varbūt nav peļķu, bet kvalitāte ir apšaubāma. Cilvēki par to ir diezgan neapmierināti,” atzīst Ineta Skustā, Skaistkalnes pagasta pārvaldniece.

Problēmas ar dubulto virsmas apstrādi, pagājušajā gadā bija teju visos remontētajos posmos visā Latvijā. Pēc VAS “Latvijas Valsts ceļi” datiem, Zemgales reģionā ar šādu metodi remontēti vien trīs ceļa posmi Dobeles, Aizkraukles un Bauskas novados. Kā rakstiskā komentārā skaidro uzņēmums, problēmas esot tikai šajā posmā. “Ceļa Likverteni-Jaunsaule-Skaistkalne posmā šajā sezonā veikta dubultā virsmas apstrāde. Būvnieka SIA “CBF “Igate”” darbi nav pieņemti. Nākamgad būvniekam būs jānovērš defekti par saviem līdzekļiem. Nesen saņemts uzraudzības gala novērtējuma ziņojums. Izanalizējot to, iespējams, tiks veiktas vēl papildus pārbaudes, kā arī precīzi noteikts, cik liels defektu apjoms jānovērš.”

No uzņēmuma “CBF “Igate”” preses sekretāra saņemam vien formālu rakstisku atbildi: “Par situāciju zinām, pašlaik noskaidrojam defektu rašanās iemeslu. Garantijas laikā radušies defekti uz ceļa tiks novērsti par būvnieka līdzekļiem.”

Jāpiebilst, ka šovasar šis pats uzņēmums veicis plašākus remontdarbus lielākā posmā šī paša ceļa otrā galā, arī šeit kvalitāti varētu vēlēties labāku.