Eglītes nedrīkst cirst jaunaudzēs

Dienvidlatgales mežniecības mežkopis, apsekojot vienu no jaunaudzēm Daugavpils novadā, jau atkal pamana eglīšu meklētājus. Eglītes meklētāji, lai arī gar jaunaudzes malu devās prom grāvja virzienā, pēc brīža gan atkal jau bija atpakaļ un noteica, ka tur normālas eglītes neesot. Lai cilvēkiem būtu vieglāk saprast, kur drīkst un kur nedrīkst cirst eglīti, mežkopis stāsta, kā atšķirt jaunaudzi.

Aivars Litiņš, AS „Latvijas valsts meži” Dienvidlatgales mežniecības mežkopis, stāsta, ka, stāvot uz meža ceļa, iespējams definēt ceļa malu. Ja egles ir sastādītas rindās, puslīdz viena augstuma un vecuma, kā arī izvākti lielie lapu koki, kas traucē egles augšanu – tās ir jaunaudzes.

Apsekojot jaunaudzi, mežkopis pauž, ka mežos atļauts zāģēt egli līdz 3 metru augstumam, diametrs drīkst būt līdz 12 centimetriem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, apsekojot jaunaudzes, izdevies arī pieķert pārkāpēju, kurš uz mežu bija atbraucis, iespējams, esot alkohola reibumā. Nācās pat izsaukt Valsts policiju. Par eglītes nozāģēšanu jaunaudzē policijai uzrakstīts arī iesniegums. Pārkāpējs, iespējams, tiks sodīts.

Latvijas valsts mežu pārstāvji piebilst, katra nelikumīgi nozāģētā eglīte rada zaudējumus – gan ieguldītos līdzekļus, gan plānotos ieņēmumus pēc daudziem gadiem, kad koks būtu izaudzis un to varētu izmantot koksnei.